WP

Kierowcy BMW są najmniej bezpieczni. Przynajmniej tak twierdzą Brytyjczycy

Wkurzasz się na kierowców BMW na drodze? Jak pokazują badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, nie jesteś sam. Według ankietowanych to właśnie za kierownicą aut z Monachium siedzą najniebezpieczniejsi zmotoryzowani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjczycy uznali kierowców BMW serii 1 za najmniej bezpiecznych
Brytyjczycy uznali kierowców BMW serii 1 za najmniej bezpiecznych (Materiały prasowe)
WP

Brytyjska firma WMB Logistics przeprowadziła badanie dotyczące bezpieczeństwa na drogach. W tym celu zapytano 2267 kierowców z Wielkiej Brytanii mających skończone 18 lat i posiadających własny samochód. Chodziło o to, by byli to aktywni uczestnicy ruchu drogowego.

Na pytanie, czy uważają się za bezpiecznych kierowców, każdy odpowiedział twierdząco, bez zaskoczenia. Jednocześnie dwie trzecie respondentów przyznało, że w ostatnim roku w jakiś sposób złamało przepisy. Następnie zapytano o grupę kierowców, która ich zdaniem najlepiej sobie radzi na drodze. Pierwsze miejsce przypadło kierowcom ciężarówek, drugie rodzicom. Co ciekawe, w pierwszej piątce znaleźli się ci, którzy dopiero niedawno odebrali prawo jazdy.

Z kolei najmniej bezpieczni kierowcy według ankietowanych Brytyjczyków to mężczyźni w wieku 25-34 lat, którzy jeżdżą BMW serii 1. Na drugim miejscu znalazł się Vauxhall (u nas Opel) Corsa, a następnie Ford C-Max, Volkswagen Polo oraz Audi A4. Trzeba jednak podkreślić, że to jedynie subiektywne odczucia ankietowanych.

WP
Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP