Trwa ładowanie...
d13iv9g

Kia zaprezentowała szkice modelu Stonic – nowego miejskiego crossovera

Kolejne marki wprowadzają do swojej oferty SUV-y segmentu B. W połowie czerwca będzie miała miejsce premiera Hyudaia Kony i nie trzeba było długo czekać, aż Kia zapowie swoją wersję tego modelu. Będzie się nazywała Stonic.
Share
Kia zaprezentowała szkice modelu Stonic – nowego miejskiego crossovera
Źródło: Materiały prasowe
d13iv9g

Kia pokazała pierwsze szkice przedstawiające małego SUV-a Stonic. Już na nich widać, że koreańskie auto nie będzie tak nietypowe jak konkurencyjny Nissan Juke czy Toyota C-HR. Kia stawia na spokojniejszą, bardziej konserwatywną stylistykę. Oczywiście model produkcyjny będzie wyglądał mniej widowiskowo niż projekt, ale należy się spodziewać cech typowych dla SUV-ów, czyli wysokiej sylwetki, dużych kół i masywnego przodu.

Kia zaprezentowała również projekt wnętrza modelu Stonic. Podobnie jak na zewnątrz, szkic przedstawia stylistykę, która najprawdopodobniej bez większych zmian zostanie przeniesiona do wersji produkcyjnej. Przed oczami kierowcy umieszczono klasyczny prędkościomierz i obrotomierz, a miedzy nimi wyświetlacz komputera pokładowego. Na górze konsoli centralnej znalazł się wyświetlacz systemu multimedialnego, a poniżej panel klimatyzacji. Widać tu spore podobieństwo do Kii Rio.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Można się spodziewać, że zbliżona będzie też gama silnikowa. Oznacza to jednostki o mocy do 100 KM (choć w SUV-ie z powodu większej masy może być oferowana też mocniejsza opcja) współpracujące z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Jako że mamy do czynienia z segmentem B, to należy się spodziewać, że większość oferty (i sprzedaży) będą stanowić jednostki benzynowe.

d13iv9g

Kia Stonic zadebiutuje trochę po bliźniaczym Hyundaiu Konie, ale ma trafić do sprzedaży jeszcze w 2017 roku.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d13iv9g

Podziel się opinią

Share
d13iv9g
d13iv9g
Więcej tematów