Kia Niro doczeka się wersji elektrycznej w 2018 roku

Kia Niro, czyli hybrydowy crossover koreańskiej marki, pójdzie w ślady Hyundaia Ioniqa i również otrzyma odmianę plug-in i całkowicie elektryczną. Samochody obu marek będą wykorzystywać te same układy napędowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kia Niro doczeka się wersji elektrycznej w 2018 roku
(Materiały prasowe)

Hyundai Ioniq to koreańska odpowiedź na Toyotę Prius, natomiast Kia Niro ma zachęcić klientów szukających ekologicznego SUV-a o typowym dla tego segmentu wyglądzie. W wywiadzie dla „AutoRai”, Michael Cole, przedstawiciel europejskiego oddziału Kii, poinformował, że Ioniq i Niro będą posiadać takie same wersje napędowe. Wersja elektryczna tego drugiego ma się pojawić w 2018 roku.

Elektryczna Kia Niro będzie miała takie same parametry jak Hyundai Ioniq. Oznacza to silnik elektryczny o mocy 120 KM i maksymalnym momencie obrotowym 295 Nm. Prąd ma być magazynowany w akumulatorach o pojemności 28 kWh, co ma się przekładać na podobne osiągi, jak w przypadku Hyundaia. Ioniq na jednym ładowaniu ma mieć rzeczywisty zasięg 180 km. Przyspieszenie do 100 km/h ma zająć 9,9 s, a prędkość maksymalna wynieść 166 km/h. Przy zastosowaniu szybkiej ładowarki 80 proc. energii będzie można uzupełnić w 33 minuty.

Kia nie podała jeszcze, kiedy dokładnie będzie miał miejsce debiut elektrycznej wersji Niro, ale ma to nastąpić w 2018 roku. Pozostaje pytanie, czy od razu Kia dostanie zapowiadany na ten sam rok większy zestaw akumulatorów, który ma zwiększyć zasięg samochodu do ok. 320 km.

**Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.