Trwa ładowanie...
d2iq8dh

Kia Lotos Race z patronatem FIA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kia Lotos Race z patronatem FIA
(Materiały prasowe)
d2iq8dh

Po raz pierwszy w swojej 10-letniej historii zawody Kia Lotos Race odbędą się pod patronatem FIA. Będzie to jedyna polska seria wyścigowa, która może się tym poszczycić.

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto będą teraz zaliczane do „International Series sanctioned by the FIA”. Kierowcy ścigać się będą w 12 wyścigach, które zostaną rozegrane w trakcie 6 rund. Miejscem potyczek będą tory Hungaroring (Węgry), Zandvoort (Holandia), Slovakiaring (Słowacja), Poznań oraz Most (Czechy).

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Na każdy wyścigowy weekend będą się składać 2 sesje treningowe (każda po 30 minut), kwalifikacje w trzech osłonach oraz 2 wyścigi, każdy po 12 okrążeń lub po 30 minut. Do pierwszego wyścigu zawodnicy wystartują w kolejności odpowiadającej miejscom zajętym w kwalifikacjach. Kolejność startu do drugiego wyścigu będzie odpowiadała miejscom zajętym w wyścigu nr 1, z wyjątkiem pierwszych sześciu miejsc. Kolejność startu pierwszych 6 zawodników będzie odwrócona, tzn. zwycięzca pierwszego wyścigu do drugiego będzie ruszał z 6. miejsca startowego.

d2iq8dh

Aby w walce o tytuł Mistrza Polski Kia Picanto maksymalnie wyrównać szansę starszych zawodników, w wieku powyżej 20 lat, których w stawce jest 7 i ich zaledwie nastoletnich rywali (których jest aż 11), wszystkie auta oraz ich kierowcy zostali już zważeni. Zgodnie z regulaminem KLR wyścigowe Picanto wraz z wyposażeniem i z kierowcą musi ważyć minimum 920 kg. Przy identycznych samochodach i tak wyrównanych szansach, o tym kto okaże się najszybszy w kwalifikacjach i wyścigach oraz kto sięgnie po tytuł Mistrza Polski Kia Picanto, zdecydują wyłącznie umiejętności kierowcy.

Pierwsza trójka na koniec sezonu otrzyma nagrody finansowe w łącznej kwocie 60 tys. złotych – 30 tys. zł za I. miejsce, 20 tys. zł za II. i 10 tys. zł za III.

Źródło: Kia Lotos Race

ll/moto.wp.pl

d2iq8dh

Podziel się opinią

Share

d2iq8dh

d2iq8dh