Trwa ładowanie...
d2vkw9o
Jozef Kaban o nowej Skodzie Superb

Jozef Kaban o nowej Skodzie Superb

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vkw9o

Od początku jedną z kluczowych cech Superba było przestronne wnętrze, które w trzeciej generacji jeszcze nieco urosło. Podobnie powiększył się bagażnik, który pomieści teraz 625 l, czyli o 30 l więcej niż w poprzedniku. Skoda zrezygnowała z systemu podwójnego otwierania przestrzeni bagażowej na rzecz klasycznego liftbacka, co pozytywnie wpłynęło na linię nadwozia. W przypadku poprzedniej generacja była ona nieproporcjonalna.

Sam wygląd kabiny pasażerskiej i deski rozdzielczej należy raczej nazwać ewolucją dotychczas znanego modelu. Najwyraźniej twórcy nowej Skody wyszli z założenia, że skoro coś się sprawdza, to nie należy tego zmieniać. Różnice widać przede wszystkim w stylistycznych detalach, które przejęły ostre kąty, widoczne na zewnątrz.

d2vkw9o

Nowy Superb dba również o komfort podróżnych. Jest to pierwsza Skoda z regulowanym zawieszeniem Dynamic Chassis Control. Dzięki temu kierowca będzie mógł wybrać pomiędzy większą wygodą lub lepszymi właściwościami jezdnymi, w zależności od potrzeby. Na pokładzie flagowego modelu czeskiej marki znajdzie się po raz pierwszy nowa, trzystrefowa klimatyzacja. Skoda postanowiła też rozwinąć kolejny znak rozpoznawczy Superba – zamiast jednej parasolki umieszczonej w tylnych drzwiach, nowy model otrzymał dwie schowane w przednich.

Najnowsza Skoda powstała w oparciu o modułową platformę MQB szeroko wykorzystywaną u Volkswagena i jest nawet 75 kg lżejsza od poprzedniczki. Również gama turbodoładowanych jednostek napędowych pochodzi z niemieckiej marki. Pięć silników benzynowych oferuje od 125 do 280 KM, przy czym zrezygnowano z topowego V6 na rzecz doładowanej jednostki czterocylindrowej mocniejszej o 20 KM. Dla zwolenników diesli Superb może być wyposażony w jedną z trzech wersji TDI o mocy od 120 do 190 KM.

Nowa generacja Skody Superb została poprawiona niemal pod każdym względem, ale równie ważny jest wygląd, który dzięki kilku detalom zaczerpniętym z koncepcyjnego modelu VisionC, może się podobać i zapowiada styl przyszłych samochodów marki. Trzecia odsłona Superba wejdzie do sprzedaży w czerwcu 2015 roku.

mak,mp/moto.wp.pl

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o