Trwa ładowanie...
12-12-2016 17:02

Jakie plany w Europie ma Lynk&Co?

Jakie plany w Europie ma Lynk&Co?Źródło: zdjęcie producenta
d1n48ni
d1n48ni

Chińska marka Lynk&Co ma wejść na rynek Starego Kontynentu w drugiej połowie 2018 roku i - zdaniem jej założycieli - jest skazana na sukces. Zaoferuje samochody powstające we współpracy z Volvo, a dzięki rewolucyjnemu w Europie systemowi sprzedaży zapewni auta w niskich cenach.

Nowy model sprzedaży

Wywiad, którego Alain Visser udzielił „Automotive News Europe”, rzucił światło na najbliższe plany i oczekiwania nowo powstałej marki. Lynk&Co powstałe za sprawą chińskiego koncernu Geely, który w swoim portfolio ma między innymi Volvo, ma wejść na europejski rynek w 2018 roku. Już za pięć lat, a więc w roku 2021, na całym świecie marka ma sprzedawać rocznie pół miliona aut. Jej gama ma wówczas liczyć przynajmniej pięć modeli. Na razie pokazała pierwszy ze swoich samochodów - SUV-a o nazwie 01 Concept.

Lynk&Co ma zmienić również sposób, w jaki Europejczycy kupują samochody i używają ich. Choć marka wierzy w przyszłość kupowania samochodów przez internet, na Starym Kontynencie zamierza stworzyć sieć około 500 salonów dilerskich. Wynika to stąd, że - jak pokazują badania - w tej części świata około 10 proc. zmotoryzowanych deklaruje chęć zakupu następnego auta przez internet, ale w rzeczywistości zrobi to tylko około 1 proc. Salony Lynk&Co nie mają być jednak zlokalizowane w osobnych obiektach poza miastami, ale znajdować się w centrach handlowych. Planuje się również udostępnianie tzw. pop-up stores, czyli okazjonalnie udostępnianych kupującym sklepów, które od czasu do czasu zmieniają swoją lokalizację.

Ceny

Alain Visser na razie nie zdradza ceny, jaka miałaby obowiązywać za 01 Concept w Europie. Stwierdził jednak, że samochód ten, który ma być zaliczany do grona aut luksusowych, będzie tańszy niż najbardziej atrakcyjne cenowo oferty porównywalne pod względem wielkości. Jak zapewnia Visser, „chińskie Volvo” będzie sprzedawane w cenie niższej od tego, co proponuje Fiat, Ford czy francuscy producenci.

Co ciekawe, w cennikach Lynk&Co nie znajdziemy opcjonalnego wyposażenia. Dostępnych będzie kilka wariantów danego modelu z różnym wyposażeniem. Rozbieżność cenowa pomiędzy najsłabiej i najobficiej wyposażonymi autami będzie dużo mniejsza niż w przypadku obecnie oferowanych w Europie samochodów. W Europie i USA serwis samochodów ma odbywać się w ASO marki Volvo, a auto ma być odbierane przez jego pracowników i dostarczane pod wskazany adres po zakończeniu czynności.

d1n48ni

Samochód

01 Concept to pierwsze zaprezentowane auto Lynk&Co. Zostało ono w całości zaprojektowane w Szwecji, a zbudowano je na platformie, którą Volvo będzie się posługiwało od modelu XC40. Sercem samochodu ma być silnik spalinowy, hybrydowy lub elektryczny. Na angielskojęzycznej stronie marki przyszłym nabywcom obiecuje się również wzorcowy poziom bezpieczeństwa. W standardzie samochód ma mieć między innymi szklane, panoramiczne okno dachowe, system zamykania obiegu wentylacji po wykryciu zanieczyszczonego powietrza, asystenta parkowania oraz bezprzewodowy system ładowania telefonu. Auto o długości nieco przekraczającej 4,5 m ma być kompaktowym SUV-em z najbardziej skomunikowanym systemem zarządzania samochodem na świecie.

Dzięki stałemu połączeniu z internetem producent będzie mógł na bieżąco dokonywać aktualizacji oprogramowania każdego auta. Co ciekawe, właściciel pojazdu za pomocą dedykowanej aplikacji będzie mógł wypożyczyć samochód - na przykład w czasie, gdy jest w pracy. Aplikacja ma również umożliwiać rozliczenie pomiędzy właścicielem a osobą, która pożycza auto.

Ambitne plany Lynk&Co zweryfikuje przyszłość. Wiele wskazuje na to, że 01 Concept będzie dobrym produktem, ale przykład Qorosa pokazał, że nie zawsze to wystarcza.

Tomasz Budzik, Wirtualna Polska

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj