Trwa ładowanie...
d25l3ge

Honda zapowiada europejską wersję modelu Vezel

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Honda zapowiada europejską wersję modelu Vezel
(zdjęcie producenta)
d25l3ge

Honda zamierza wprowadzić na rynek europejską odmianę crossovera Vezel. W salonach sprzedaży pojazd ma się pojawić w 2015 r.

Poza Europą auto zostanie wprowadzone do Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie 2014 r. W Japonii cena Vezel rozpoczyna się od 1,87 mln jenów (ok. 18 000 dolarów). Tamtejsi klienci mogą wybierać spośród 1,5-litrowej odmiany benzynowej oraz hybrydy, na którą składa się 1,5-litrowa jednostka Earth Dreams z siedmiobiegową skrzynią i 30-konny silnik elektryczny.

 (fot. zdjęcie producenta)
((fot. zdjęcie producenta))

Nie wiadomo jeszcze, czy wariant hybrydowy trafi do europejskich egzemplarzy. Przedstawiciele marki podkreślają, że specyfikacja, warianty silnikowe oraz nazwa modelu będą dostosowane do wymogów rynku Starego Kontynentu. - Idealnie byłoby zachować nazwę Vezel, ponieważ to nasz globalny model. Zdajemy sobie jednak sprawę, że samochód musi mieć takie oznaczenie, które perfekcyjnie wpasuje się w rynek europejski - powiedział Yoshiharu Itai z Hondy.

Zarząd firmy dodaje, że crossover ma przyczynić się do znacznego wzrostu sprzedaży. Jego najgroźniejszymi rywalami w Europie będą Nissan Juke, Peugeot 2008 oraz Renault Captur.

Źródło: Honda

ll/moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d25l3ge

Podziel się opinią

Share
d25l3ge
d25l3ge
Więcej tematów