Trwa ładowanie...
ycipk-3jucvl
ycipk-3jucvl

Hałas w samochodzie ma wpływ na prędkość jazdy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3jucvl

Badania wykazują, że hałas silnika ma wpływ na prędkość, z jaką jedzie kierowca. Generalnie obowiązuje zasada, że im ciszej tym szybciej. Jak się ma sprawa ze słuchaną podczas jazdy muzyką?

Kierowcy oczekują od producentów samochodów jak najlepszego wyciszenia wnętrz aut, ale pewne hałasy po prostu muszą docierać do prowadzącego. Mają one duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Przeprowadzone badania jednoznacznie wykazały, że po naciśnięciu pedału akceleratora kierowca potrzebuje informacji zwrotnej w postaci głośniejszej pracy silnika. Gdy jej nie otrzymuje, jeździ za szybko.

Te same badania potwierdziły, że zmotoryzowani błędnie oceniają prędkość, z jaką się poruszają. Zawsze wydaje im się, że jadą wolniej niż jest w rzeczywistości. Większe błędy w oszacowaniu prędkości robią w ciągu dnia niż w nocy. Jadąc samochodem musimy regularnie sprawdzać prędkość. Lepiej nie zawierzać wrażeniom bo badania wykazały, że wprowadzają nas w błąd.

ycipk-3jucvl

Naukowcy stwierdzili także, w jaki sposób wpływa na prowadzenie auta rytmiczna muzyka. Tempo utworu ma bezpośredni wpływ nie tylko na prędkość, ale także na popełniane wykroczenia. Kierowcy prowadzący samochód przy dźwiękach rytmicznej muzyki częściej przejeżdżali na podwójnej ciągłej czy ignorowali czerwone światła. Powinniśmy zwracać większą uwagę na dobór muzyki słuchanej podczas podróży. Powinna mieć ona spokojny, ale nie usypiający rytm.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

ll/moto.wp.pl

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

ycipk-3jucvl

Akcesoria samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Zobacz oferty!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jucvl

ycipk-3jucvl
ycipk-3jucvl