Geko Ypres Rally: zwycięstwo Loixa, Sołowow szósty

Geko Ypres Rally: zwycięstwo Loixa, Sołowow szóstyŹródło: fiaerc.com
d44ys4d
d44ys4d

Belg Freddy Loix (Skoda Fabia S2000) wygrał Geko Ypres Rally, szóstą rundę rajdowych mistrzostw Europy. To jego ósme zwycięstwo w odbywającej się na asfaltowych szosach Flandrii imprezie. Loix objąl prowadzenie już na pierwszym odcinku i nie oddał aż do mety.

Na szóstym miejscu ukończył rajd Michał Sołowow, który znakomicie pojechał na ostatnim, 20 odcinku specjalnym, uzyskując nalepszy czas. Podczas tej próby doszło jednak do wypadku, jeden z samochodów spłonął i ostatecznie odcinek został anulowany.

Trasa rajdu miała w sumie 644 km, w tym 297 km odcinków specjalnych. W imprezie nie startował Robert Kubica, 15. w klasyfikacji mistrzostw Europy przed Ypres. Były kierowca Formuły 1 w najbliższych planach ma starty w rundach mistrzostw świata - rajdzie Finlandii i Niemiec.

Do rywalizacji w ME przystąpi jeszcze raz tylko, w połowie września na trasach w rejonie Mikołajek. Jubileuszowy 70. Rajd Polski będzie, po odwołaniu imprezy w San Marino, dziewiątą w sezonie 2013 rundą mistrzostw Europy.

d44ys4d

Następną, siódmą rundą mistrzostw Europy będzie pod koniec lipca rumuński Sibiu Rally.

W klasyfikacji ME prowadzi Czech Jan Kopecky - 146 pkt, przed Breenem - 135 i Bouffierem - 99. Kubica jest 16. z 17. punktami, a Sołowow i Kajetan Kajetanowicz są sklasyfikowani na 21. miejscu - po 12 pkt.