Trwa ładowanie...

Gazy z poduszki powietrznej winne śmierci

Gazy z poduszki powietrznej winne śmierciŹródło: zdjęcie producenta
d1rgy5y
d1rgy5y

Poduszki powietrzne ratują życie - nie ma co do tego wątpliwości. Okazało się jednak, że trujący gaz służący do napełniania poduszek może zabić. Koroner stwierdził, że właśnie to było przyczyną śmierci mężczyzny z brytyjskiego South Shields, który miał wypadek w Vauxhallu Insignii.

Ronald Smith uczestniczył w wypadku, w którym brało udział 6 samochodów. Brytyjczykowi, który jechał z pracy do domu, nie stało się nic poważnego, jednak odłamki szkła rozcięły poduszkę powietrzną i Smith nawdychał się trującego gazu. Niedługo po wypadku zaczął mieć uporczywy kaszel i problem z oddychaniem. Smith trafił do szpitala South Tyneside District Hospital, a po trzech tygodniach zmarł na zapalenie płuc.

Do napełniania poduszek powietrznych wykorzystywany jest toksyczny azydek sodu. W chwili wybuchu poduszki rozdziela się on na azot i sód. Okazało się jednak, że część trującej substancji została w poduszce i po rozcięciu dostała się do płuc kierowcy. Chcemy uspokoić i wyjaśnić, że jest to jedyny odnotowany przypadek takiego zdarzenia. General Motors poinformowało, że bada okoliczności tego problemu.

sj

d1rgy5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rgy5y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj