Trwa ładowanie...
d1n6xcm

Dwie hybrydowe Toyoty zdominowały podium 10. Ecorally San Marino. Zwycięstwo Artura Prusaka

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie hybrydowe Toyoty zdominowały podium 10. Ecorally San Marino. Zwycięstwo Artura Prusaka
(Materiały prasowe)
d1n6xcm

Hybrydowe Toyoty odniosły kolejny sukces w serii FIA Alternatywnych Energii (Alternative Energies Cup). Kierowca Artur Prusak i pilot Thierry Benchetrit prowadzący Toyotę Prius wygrali z ogromną przewagą nad konkurentami trzeci rajd - Ecorally San Marino.

Polsko-francuska drużyna uzyskała tylko 28 punktów karnych. Zajmujący drugie miejsce Massimo Liverani i Valeria Strada - aktualni mistrzowie świata prowadzący Alfę Romeo - zdobyli 44 punkty karne. Tuż za nimi znaleźli się jadący hybrydowym Yarisem Łukasz Nytko i Artur Najder z wynikiem 48 punktów. Zespół Prusak-Benchetrit zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i walczy o mistrzostwo. Następny rajd, 7. Eco Rally Vasco Navarro w Hiszpanii, odbędzie się w dniach 29-30 maja.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Trasa jubileuszowej, 10. edycji Ecorally San Marino przebiegała z San Marino przez region Marche, Toskanię, Umbrię i Lacjum, aby zakończyć się w Rzymie na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Od 10 lat imprezie przyświeca idea rozwijania technologii alternatywnych napędów oraz promowania oszczędnych rozwiązań w motoryzacji. Rajdy serii FIA Alternative Energies Cup kontynuują tradycję sportów motorowych, w których zawsze testowano najnowocześniejsze technologie i najbardziej innowacyjne technologie.

d1n6xcm

Artur Prusak pochodzi z Krakowa. Od trzydziestu lat mieszka w Paryżu. Pracuje jako informatyk, z zamiłowania jest kierowcą sportowym. Startował w zawodach gokartowych, od 2009 roku startuje Toyotą Prius w rajdach FIA Alternative Energies Cup. Trzykrotnie zwyciężał w klasyfikacji samochodów hybrydowych, w 2013 roku wygrał w klasyfikacji generalnej rajdu Monte-Carlo Energies Nouvelles, w 2014 i 2015 w klasyfikacji zespołowej.

Łukasz Nytko mieszka w Kanadzie. Sportami motorowymi zajmuje się wraz z bratem Piotrem od lat 1990. W 2006 roku rozpoczęli starty hybrydami. Ich największym dotychczasowym sukcesem było zwycięstwo w klasie hybryd i w klasyfikacji generalnej rajdu ECO Rally Slovenia.

mw/ll/moto.wp.pl

d1n6xcm

Podziel się opinią

Share

d1n6xcm

d1n6xcm