Trwa ładowanie...
d2xzpvz
d2xzpvz

DK68

Najnowsze informacje
DK68 kończy się w Wólce Dobryńskiej Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0
DK68 kończy się w Wólce Dobryńskiej

Droga krajowa nr 68 biegnie przez wschodnią Polskę, wyłącznie przez obszar województwa lubelskiego i wyłącznie przez powiat bialski. W związku z tym jest bardzo krótka – długość DK68 wynosi zaledwie 11,4 km!

DK68 – opis trasy

Od granicy z Białorusią w Kukurykach do Wólki Dobryńskiej – tak wygląda przebieg DK68. Dodatkowo w tej drugiej miejscowości droga krajowa nr 68 łączy się z DK2. Innymi punktami na mapie, przez które wiedzie DK68, są Koroszczyn oraz Dobryń Duży.

Mimo że droga krajowa nr 68 na przebiega przez zbyt wiele miejscowości, to ze względu na połączenie z polsko-białoruskim przejściem granicznym jest ona wykorzystywana jako istotny fragment większych tras, prowadzących m.in. do Szczecina, Lublina, Warszawy i Krakowa.

Co ciekawe DK68 w obecnym przebiegu istnieje dopiero od 2000 r., kiedy to rząd zreformował oznaczenia i trasy dróg krajowych w Polsce. Wcześniej DK68 wchodziła w skład drogi krajowej nr 812.

DK68 – czy jest płatna?

Żaden fragment DK68 nie figuruje na liście płatnych odcinków systemu viaTOLL, który w Polsce służy do pobierania opłat od kierowców. Oznacza to, że drogą krajową nr 68 za darmo pojadą zarówno osoby prowadzące motocykle czy samochody osobowe, jak i cięższe środki transportu, których dopuszczalna masa całkowita wynosi więcej niż 3,5 tony (stan na listopad 2017 r.).

Należy jednak pamiętać, że po drodze krajowej nr 68 mogą jeździć tylko te pojazdy, u których nacisk osi pojedynczej nie wynosi więcej niż 11,5 t.

d2xzpvz
d2xzpvz

d2xzpvz
d2xzpvz
d2xzpvz