Trwa ładowanie...
dhz16kr

Citroen DS3 Cabrio w limitowanej wersji Racing

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Citroen DS3 Cabrio w limitowanej wersji Racing
(zdjęcie producenta)
dhz16kr

Po prezentacji na festiwalu w Goodwood i na Salonie Samochodowym we Frankfurcie Citroen DS3 Cabrio Racing pojawia się jako auto produkcyjne. Limitowana edycja będzie dostępna w sprzedaży od stycznia 2014 r.

Zachowując charakterystyczne cechy konstrukcyjne DS3 Cabrio, wersja Racing została wyposażona w sportowe elementy - chromowania, podwójne rury wydechowe oraz wykończenia z karbonu (kratki wentylacyjne, półelastyczny splitter przedniego zderzaka, elementy ochronne nadwozia, lotki spoilera). Auto dostępne jest w całkowicie nowym kolorze nadwozia - matowym Gris Moondark. Komponuje się on z czarnym dachem płóciennym i czarnymi, 18-calowymi obręczami kół Nemesis.

Specjalne wyposażenie otrzymała również kabina - matowe wykończenie Gris Moondust zastosowano na górnej części deski rozdzielczej i wielu wewnętrznych elementach wykończeniowych. Wstawki na kierownicy i panelu centralnym wykonano z tworzywa imitującego włókno węglowe. W innej części deski rozdzielczej znajdziemy elementy w kolorze Carmin, użytym również na pionowym pasku wewnętrznego wykończenia drzwi. Na zagłówkach foteli przednich znajdują się sygnatury Citroen Racing zaś na podstawie dźwigni zmiany biegów - numery identyfikacyjne kolejnych egzemplarzy.

Pod maską znajduje się 1,6-litrowy silnik benzynowy generujący 207 KM mocy przy 6 000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 275 Nm przy 2 000 obr./min. 4-cylindrowa, 16-zaworowa, turbodoładowana jednostka współpracuje z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów. Przyspieszenie do "setki" trwa 6,5 s zaś emisja dwutlenku węgla wynosi 149 g/km.

Zamówienia na Citroena DS3 Cabrio Racing będzie można składać od 2 stycznia 2014 r. Pierwsi właściciele wsiądą do swoich pojazdów pod koniec stycznia.

Źródło: Citroen

ll/moto.wp.pl

dhz16kr

Podziel się opinią

Share

dhz16kr

dhz16kr