Citroen C5 Aircross: komfortowy SUV z innowacyjnym zawieszeniem

Citroen zaprezentował zdjęcia i podał informacje dotyczące swojego nowego SUV-a, który zadebiutował w Szanghaju. Model C5 Aircross będzie konkurentem nowego Volkswagena Tiguana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Citroen C5 Aircross: komfortowy SUV z innowacyjnym zawieszeniem
(Materiały prasowe)

Citroen C5 Aircross stylistycznie przypomina koncepcyjny model z 2015. Z przodu znalazły się charakterystyczne niskie światła do jazdy dziennej. Cała sylwetka wygląda jak nadmuchana, dzięki czemu samochód wygląda masywnie. Może brakuje tu klimatu szalonych Citroenów sprzed lat, ale na pewno stylistyki nowego francuskiego SUV-a nie można nazwać powściągliwą.

Citroen swój nowy model reklamuje przede wszystkim nowym rodzajem hydraulicznego zawieszenia. Z jednej strony rozwiązanie to nie ma nic wspólnego z hydropneumatycznym zawieszeniem znanym od czasów modelu DS, a z drugiej ma zapewnić zbliżony poziom komfortu. Tradycyjne amortyzatory i sprężyny zostały zastąpione przez dwa hydrauliczne elementy odpowiadające za kompresję i odbicie.

Chińska premiera Citroena C5 Aircross oznacza, że nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących europejskiej specyfikacji. W azjatyckim kraju nowy SUV będzie początkowo oferowany z dwoma silnikami benzynowymi do wyboru – o mocy 165 i 200 KM. Później w sprzedaży ma się też znaleźć odmiana hybrydowa typu plug-in, w której dwa silniki elektryczne będą napędzać tylne koła. Łączna moc tej wersji to 300 KM, co uczyni ją najmocniejszym seryjnym Citroenem w historii. Zasięg na prądzie ma wynieść 60 km.

Materiały prasowe
Podziel się

Citroen chwali się, że dzięki rozstawowi osi 2730 mm C5 Aircross będzie jednym z najbardziej przestronnych samochodów w swojej klasie. Kabina prezentuje się nowocześnie dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 12,3 cala, który zastępuje tradycyjne zegary. Drugi, 8-calowy ekran służy do obsługi systemu multimedialnego.

Nie mogło też zabraknąć rozbudowanej elektroniki związanej z jazdą. Z jednej strony oznacza to ESP z różnymi trybami jazdy (w tym off-roadowym i do poruszania się po śnieg), ale też systemy bezpieczeństwa. Wśród nich znalazły się m.in. automatyczne hamowanie, ostrzeżenie przed niezamierzonym opuszczenie pasa ruchu czy adaptacyjny tempomat.

Citroen C5 Aircross początkowo, czyli w październiku trafi na rynek chiński i będzie produkowany lokalnie. Europejska wersja będzie powstawać w fabryce we francuskim Rennes, ale do sprzedaży trafi dopiero w drugiej połowie 2018 r.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.