WP

Ceny na stacjach stabilne, ale wysokie. Nie ma powodów do radości

Od dłuższego czasu zmienność cen na stacjach jest niewielka. Brak podwyżek z pewnością cieszyłby kierowców, gdyby nie to, że koszty tankowania ustabilizowały się na wysokich poziomach, blisko tegorocznych rekordów cenowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny paliw utrzymują się na wysokim poziomie
Ceny paliw utrzymują się na wysokim poziomie (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
WP

Kolejny tydzień z małymi zmianami na stacjach paliw to nie powód do radości dla kierowców. Ceny zatrzymały się na wysokim poziomie i nie spadają. Co więcej, prognozy przewidują, że w najbliższym czasie paliwa jeszcze podrożeją.

Mijający tydzień przyniósł co prawda podwyżki detalicznych cen oleju napędowego, ale zmiana była symboliczna i wyniosła zaledwie jeden grosz. Aktualnie kierowcy płacą średnio za litr diesla 5,02 zł, ale są stacje, które w tym tygodniu sprzedawały to paliwo jeszcze poniżej poziomu pięciu złotych. Na ubiegłotygodniowych poziomach utrzymały się ceny 95-oktanowej benzyny i autogazu, które wynoszą odpowiednio 5,09 zł/l i 2,29 zł/l.

W najbliższych dniach, głównie z powodu niskich marż operatorów detalicznych, eksperci e-petrol.pl spodziewają się się wzrostu cen paliw na stacjach. Przewidywane przedziały dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 5,08-5,18 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 5,03-5,16 zł/l oraz 2,28-2,37 zł/l dla autogazu.

WP

Źródło: e-petrol.pl

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP