Trwa ładowanie...

Ceny na stacjach stabilne, ale wysokie. Nie ma powodów do radości

Od dłuższego czasu zmienność cen na stacjach jest niewielka. Brak podwyżek z pewnością cieszyłby kierowców, gdyby nie to, że koszty tankowania ustabilizowały się na wysokich poziomach, blisko tegorocznych rekordów cenowych.

Ceny na stacjach stabilne, ale wysokie. Nie ma powodów do radościŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
delaj9p
delaj9p

Kolejny tydzień z małymi zmianami na stacjach paliw to nie powód do radości dla kierowców. Ceny zatrzymały się na wysokim poziomie i nie spadają. Co więcej, prognozy przewidują, że w najbliższym czasie paliwa jeszcze podrożeją.

Mijający tydzień przyniósł co prawda podwyżki detalicznych cen oleju napędowego, ale zmiana była symboliczna i wyniosła zaledwie jeden grosz. Aktualnie kierowcy płacą średnio za litr diesla 5,02 zł, ale są stacje, które w tym tygodniu sprzedawały to paliwo jeszcze poniżej poziomu pięciu złotych. Na ubiegłotygodniowych poziomach utrzymały się ceny 95-oktanowej benzyny i autogazu, które wynoszą odpowiednio 5,09 zł/l i 2,29 zł/l.

W najbliższych dniach, głównie z powodu niskich marż operatorów detalicznych, eksperci e-petrol.pl spodziewają się się wzrostu cen paliw na stacjach. Przewidywane przedziały dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 5,08-5,18 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 5,03-5,16 zł/l oraz 2,28-2,37 zł/l dla autogazu.

Źródło: e-petrol.pl

delaj9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
delaj9p
Więcej tematów