Trwa ładowanie...

Cena benzyny podskoczyła. Niebawem dogoni olej napędowy

Jeszcze kilka tygodni temu tankujący benzynę płacili kilkadziesiąt groszy mniej za litr niż posiadacze diesli. Teraz ceny się niemal wyrównały.

Cena benzyny podskoczyła. Niebawem dogoni olej napędowyŹródło: East News, fot: Artur Szczepanski/REPORTER
d2irzat
d2irzat

Siódmy tydzień z rzędu na stacjach paliw obserwujemy podwyżki cen benzyn. W minionym tygodniu średnia krajowa cena benzyny Pb95 wzrosła o 6 gr/l do 5,12 zł/l. W sumie od końca lutego ceny benzyny wzrosły już o 45 gr/l. Aktualnie benzyna Pb95 na krajowych stacjach jest średnio 6 gr/l tańsza niż olej napędowy, za litr którego płacimy w kraju średnio 5,18 zł/l.

Powodów do narzekań nie mają natomiast kierowcy tankujący autogaz. Średnia krajowa cena tego paliwa to 2,19 zł/l. Co istotne, zauważalnie rośnie różnica detalicznych cen autogazu i benzyny. Obecnie autogaz jest średnio 2,92 zł/l tańszy niż litr benzyny Pb95. Ostatni raz tak dużą różnicę cen tych dwóch gatunków paliw obserwowaliśmy w czerwcu 2018 roku.

Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce za litr benzyn Pb95 i diesla zapłacimy tyle samo, problem w tym, że jednocześnie więcej. Mijający tydzień przynosi nam bowiem kontynuację podwyżek hurtowych cen benzyn i diesla. Pb95 w hurcie podrożała w skali tygodnia 12 gr/l brutto, diesel zaś 8,5 gr/l. Przedświąteczny tydzień może zatem przynieść dalszy wzrost detalicznych cen paliw o 5-10 gr/l.

Mogą to być jednak już ostanie podwyżki cen paliw w perspektywie kilku tygodni, z tego względu, że tempo wzrostu cen ropy naftowej wyhamowało.

Źródło: BR Reflex

d2irzat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2irzat
Więcej tematów