Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Brembo "new G Sessanta". Tak wygląda świecący zacisk przyszłości!

Firma Brembo świętuje swoje 60-lecie, a w związku z tym prezentuje koncepcyjny zacisk hamulcowy, który z pewnością namieszałby na rynku. Nowa G Sessanta ma wbudowane oświetlenie LED, przez co przyciąga wzrok nie tylko wtedy, gdy motocykl się porusza.

----
----
----
Share
Brembo "new G Sessanta". Tak wygląda świecący zacisk przyszłości!
d3bumuq

"Nowa" G Sessanta to nawiązanie do pierwszego zacisku marki Brembo wykorzystywanego w motocyklach od 1972 roku, nazwanego tak od nazwiska twórcy. Wykorzystanie oświetlenia LED nie tylko ma wpłynąć na wygląd jednośladu, ale i bezpieczeństwo i wygodę. Barwę światła można oczywiście zmieniać.

Sama firma powstała w 1961 roku w Bergamo. Na początku był to mały zakład specjalizujący się w układach hamulcowych. Dziś to jeden z największych dostawców nie tylko do producentów motocykli, ale i samochodów.

d3bumuq

Dzięki wykorzystaniu bezprzewodowej technologii G Sessanta może wskazywać nie tylko samopoczucie jeźdźca, ale i wskazywać na kondycję motocykla czy chociażby pomagać w jego lokalizacji na dużym parkingu. Wystarczyłaby tylko odpowiednia aplikacja na telefonie.

Niestety, na razie nowa G Sessanta to tylko koncept, wizja przyszłości marki, ale jeśli zdobędzie on duże zainteresowanie, być może zostanie wprowadzony do produkcji. Odnoszę wrażenie, że cieszyłby się ogromną popularnością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bumuq

Podziel się opinią

----
----
Share
d3bumuq
d3bumuq
Więcej tematów