Trwa ładowanie...

"Borkoś" znowu "z niebieskimi". Ratownik może używać sygnałów świetlnych

Marcin Borkowski znalazł sposób, aby znowu korzystać z sygnałów świetlnych na swoim motoambulansie. Zaczął działać w ramach WOPR-u, który jest teraz jego oficjalnym dyspozytorem.

Share
"Borkoś" dołączył do WOPR-u i znowu może korzystać z sygnałów świetlnych
"Borkoś" dołączył do WOPR-u i znowu może korzystać z sygnałów świetlnychŹródło: WP, fot: Szymon Jasina
dzzlaoj

Marcin Borkowski, znany jako "Borkoś", to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny ratownik medyczny w Polsce. Wszystko dlatego, że po pracy dalej pomaga ludziom, jeżdżąc na trójkołowym skuterze, a swoje działanie uwiecznia i publikuje w internecie. Jednak przy takim wolontariacie nie mógł oficjalnie korzystać z sygnałów świetlnych. Brak sprawującego nad nim pieczę dyspozytora oznaczał, że MSWiA nie dało Borkowskiemu pozwolenia na korzystanie z niebieskich lamp błyskowych.

Jak informuje TVN Warszawa, popularnemu ratownikowi udało się rozwiązać problem. Zaczął działać z warszawskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Użyczył mu swój motoambulans, a WOPR będzie teraz dysponować "Borkosia" do akcji. Jak sam przyznaje – teraz będzie częściej patrolował tereny nad Wisłą, którymi zajmuje się WOPR, ale nadal będzie ruszał do akcji w innych miejscach w Warszawie.

W praktyce ma to wyglądać w ten sposób, że Borkowski będzie do dyspozycji WOPR-u, ale tak jak wcześniej będzie głównie patrolował ulice. Jeśli zostanie poinformowany o jakimś zdarzeniu, od razu zadzwoni do WOPR-u, który skieruje go na miejsce. W razie potrzeby będą informowane też inne służby.

dzzlaoj

W rozmowie z TVN Warszawa "Borkoś" wyjaśnia, że ma patent sternika, a zatem będzie brał też dyżury na wodzie, jednak w większości jego działalność ma wyglądać tak jak do tej pory, a nowa współpraca pozwoli na korzystanie z sygnałów świetlnych. Natomiast sam WOPR zyskał doświadczonego ratownika na skuterze, którego będzie mógł wysyłać do akcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzzlaoj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzzlaoj
dzzlaoj
Więcej tematów