Trwa ładowanie...
d2i0sh9

BMW serii 2 Coupe: większy i bardziej dynamiczny

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BMW serii 2 Coupe: większy i bardziej dynamiczny
(zdjęcie producenta)
d2i0sh9

BMW zdradza szczegóły nowej serii 2 Coupe. Wprowadzenie na rynek planowane jest na marzec 2014 r., w ofercie będzie też wersja BMW M performance - 235i Coupe.

Seria 2 Coupe posiada dwudrzwiowe nadwozie w klasycznej, trójbryłowej formie. Sportowe linie karoserii lekko opadają w stronę bagażnika, zaś najszersze miejsce nadwozia znajduje się nad tylną osią, co ma podkreślić tylnonapędową konfigurację. Styliści zdecydowali się na zastosowanie wyrazistego designu przedniego i tylnego pasa. Za indywidualizację odpowiadają pakiety Sport Line, Modern Line i M Sport.

Od poprzednika seria 2 Coupe wyróżnia się większymi rozmiarami. Długość wzrosła o 72 mm do 4 432 mm, szerokość o 26 mm do 1 774 mm, rozstaw osi o 30 mm do 2 690 mm, rozstaw kół przednich o 41 mm do 1 521 mm a tylnych o 43 mm do 1 556 mm. Przełożyło się to na większą ilość miejsca w kabinie - z przodu nad głową o 19 mm a z tyłu na nogi o 21 mm. O 20 l zwiększyła się też pojemność bagażnika (do 390 l). Tylna kanapa jest seryjnie składana i dzielona na dwie lub (opcjonalnie) trzy części. Auto zoptymalizowano pod kątem aerodynamiki - współczynnik Cx wynosi teraz 0,29 (220i Coupe).

d2i0sh9

Zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne wykorzystują technologię BMW TwinPower Turbo. 220i Coupe jest pierwszym kompaktowym modelem marki napędzanym 184-konnym, 4-cylindrowym silnikiem benzynowym 2,0. 4-cylindrowe Diesle rozwijają moce od 143 do 218 KM. Inżynierowie w szerokim zakresie zastosowali techniki i technologie Efficient Dynamics, które obejmują m. in. aktywne sterowanie przepływem powietrza wokół przednich kół i błotników, funkcję Start-Stop czy tryb ECO PRO. Od początku sprzedaży nowej wersji dostępna będzie topowa odmiana M235i, pod maską której pracuje 3-litrowy motor o mocy 326 KM.

Szeroki wybór rejestratorów samochodowych na Allegro. Sprawdź oferty!

(fot. zdjęcie producenta)

Sportowa charakterystyka jezdna oraz komfort podróży jest zasługą tylnego napędu, wzdłużnie montowanych silników, kolumnom resorującym na wahaczach poprzecznych i ukośnych z przodu i wielowahaczowej osi tylnej. W aucie zastosowanie znalazły elektrycznie wspomagany układ kierowniczy i hamulce o podwyższonej wydajności. Na życzenie montowany będzie sportowy układ kierownicy o zmiennej sile wspomagania, układ hamulcowy M SPORT i adaptacyjne zawieszenie M z elektroniczną regulacją twardości amortyzatorów.

d2i0sh9

We wnętrzu znajdzie się kokpit nachylony w stronę kierowcy, klimatyzacja automatyczna, sterownik iDrive połączony z radiem i wyświetlaczem oraz wiele schowków, kieszeni i uchwytów na napoje. Za bezpieczeństwo odpowiada odporne na skręcanie i wysokowytrzymałe nadwozie, przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, aktywna maska silnika i specjalnie zaprojektowane strefy kontrolowanego zgniotu przedniego pasa.

Źródło: BMW

ll/moto.wp.pl

Szeroki wybór rejestratorów samochodowych na Allegro. Sprawdź oferty!

d2i0sh9

Podziel się opinią

Share

d2i0sh9

d2i0sh9