Trwa ładowanie...
d4hksz3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Będą nowe drogi krajowe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będą nowe drogi krajowe
(PAP/Wojciech Pacewicz)
d4hksz3

Fragmenty dróg w Piotrkowie Trybunalskim, Toruniu, czy w Rzeszowie staną się drogami krajowymi - wynika z projektu rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju dotyczącego zaliczenia tych dróg do kategorii krajowych. Ma to na celu usprawnienie ruchu.

Projekt rozporządzenia w sprawie zaliczenia tych dróg do kategorii dróg krajowych został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Jak wyjaśniono, w projekcie uwzględniono w nim odcinki tych dróg, które należy zaliczyć do kategorii dróg krajowych w związku z proponowanymi zmianami kategorii dróg publicznych, które następują w wyniku realizacji inicjatywy prezydentów miast - zarządców dróg krajowych w miastach na prawach powiatu.

d4hksz3

"Zmiany mają na celu usprawnienia ruchu i poprawę życia mieszkańców oraz ochronę zabudowy w mieście w związku z zapewnieniem skomunikowania drogi ekspresowej i autostrady z istniejącą siecią dróg krajowych i drogowymi układami miejskimi oraz w związku z koniecznością zapewnienia spójności sieci dróg krajowych" - czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

Zgodnie z propozycją do kategorii dróg krajowych zostanie zaliczony odcinek drogi gminnej - ul. Miast Partnerskich (od ul. Rakowskiej do ul. Sulejowskiej) w Piotrkowie Trybunalskim - w ciągu drogi krajowej nr 12, odcinek drogi w ciągu drogi krajowej nr 63 zgodnie z proponowaną zmianą jej przebiegu po przewidywanym włączeniu do sieci dróg krajowych odcinka nowo wybudowanej - w trakcie realizacji drogi ekspresowej S8 - obwodnicy miejscowości Zambrów (województwo podlaskie).

Kolejne fragmenty to odcinek drogi powiatowej w Toruniu w ciągu drogi krajowej nr 91, odcinek drogi powiatowej - al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Rzeszowie - w ciągu drogi krajowej nr 97 oraz odcinek drogi gminnej - od węzła Świebodzin Północ do węzła Świebodzin Południe na drodze ekspresowej S3 w celu skomunikowania z istniejącą drogą krajową nr 92.

W rozporządzeniu podkreślono, że włączenie tych fragmentów dróg do kategorii dróg krajowych zapewni spójność sieci poprzez skomunikowanie z autostradami i drogami ekspresowymi.

d4hksz3

W uzasadnieniu napisano, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych, pozbawienie drogi dotychczasowej kategorii - z wyjątkiem przypadku wyłączenia drogi z użytkowania - jest możliwe jedynie w sytuacji jednoczesnego zaliczenia tej drogi do innej kategorii. Pozbawienie i zaliczenie nie może być dokonane później niż do końca trzeciego kwartału danego roku, z mocą od 1 stycznia roku następnego.

Szukasz akcesoriów do swojego auta? Kliknij i zobacz najlepsze oferty!

d4hksz3

Podziel się opinią

Share

d4hksz3

d4hksz3