Trwa ładowanie...
dthk0gs

Autostrada A4: remont dopiero po majówce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autostrada A4: remont dopiero po majówce
dthk0gs

*Podział inwestycji na etapy, prowadzenie robót na krótkich odcinkach, zachowanie dwóch pasów ruchu w każdym kierunku – remont koncesyjnego odcinka autostrady A4 ma być przyjazny dla kierowców. Na czas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie prace zostaną przerwane, a ruch będzie się odbywał w normalnym trybie. Wymiana części nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków – po ponad 10-letnim okresie eksploatacji – rozpocznie się 4 maja. *

W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na czterokilometrowym odcinku pomiędzy placem poboru opłat w Balicach, a węzłem Rudno (od km 386 do km 390).

– Prace zaplanowaliśmy w taki sposób, aby były one jak najmniej uciążliwe dla użytkowników naszej autostrady. Każdy z dwunastu remontowanych odcinków jezdni będzie stosunkowo krótki, a przez cały okres trwania remontu zachowamy dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wyjątek stanowić będą krótkotrwałe (około dwudniowe) okresy związane z montażem lub demontażem stalowych barier bezpieczeństwa, rozdzielających przeciwne kierunki. Taki system organizacji prac i ruchu przetestowaliśmy, prowadząc inwestycje w 2014 i w 2015 roku. Jest to rozwiązanie optymalne z punktu widzenia płynności przejazdu – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

dthk0gs

Zgodnie z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa pojedziemy dwoma pasami ruchu w kierunku Krakowa i jednym pasem w kierunku Katowic. Podobna organizacja ruchu ma obowiązywać, kiedy wykonawca robót przeniesie się na drugą jezdnię autostrady, co zaplanowano na 11 czerwca. Na remontowanym odcinku od 4 maja wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont obu jezdni pomiędzy PPO Balice, a węzłem Rudno zakończy się 22 lipca. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną przerwane. 2 sierpnia rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Jeleń i Balin, na jezdni w kierunku Katowic. O kolejnych etapach remontu koncesjonariusz będzie sukcesywnie informował za pośrednictwem strony www.autostrada-a4.pl, Twittera (@A4KatKra) i Facebooka (a4katowicekrakow).

Wykonawcą wartego 40,23 mln zł kontraktu na wymianę 59,85 km ze 122 km nawierzchni autostrady A4 Katowice - Kraków jest konsorcjum spółek z grupy Pavimental. Całość prac ma się zakończyć w listopadzie 2017 roku.

Źródło: Stalexport Autostrada Małopolska, MAK

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

dthk0gs

Podziel się opinią

Share

dthk0gs

dthk0gs