Trwa ładowanie...
ycipk-3jpcs1

Audi pojedzie samo w korku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi pojedzie samo w korku
(zdjęcie producenta)
ycipk-3jpcs1

Podczas targów CES Audi zaprezentowało nowości technologiczne, które już wkrótce trafią do samochodów producenta z Ingolstadt. Wśród nich znalazł się nowy system Audi Connect wraz z pokrętłem MMI wyposażonym w panel dotykowy. Najciekawszą nowością będzie Traffic Jam Assistant, dzięki któremu w korku samochód pojedzie sam.

Nowy system będzie rozpoznawał sytuację w której samochód znajduje się w korku. Częste ruszanie i hamowanie przy małej prędkości zostanie zautomatyzowanie, dzięki czemu kierowca będzie mógł odpocząć. Samochód przejmie kontrolę na gazem, hamulcem i kierownicą.

System będzie korzystał z radarów umieszczonych w zderzaku współpracujących z szerokokątnymi kamerami rozpoznającymi oznaczenia pasów, bariery i inne pojazdy. Audi zapewnia, że w ten sposób samochód będzie mógł się poruszać z prędkością do 60 km/h.

ycipk-3jpcs1

Podobny system tworzy Mercedes, nawet nazwa jest niemal identyczna - Traffic Jam Assist. W przypadku obu niemieckich marek nowe rozwiązanie trafi do flagowych najprawdopodobniej w 2013 roku. Dlatego nie zdziwmy się jeśli zobaczymy Klasę S lub A8, w których kierowca czyta gazetę w trakcie jazdy.

sj

Sprawdź cenę wybranego modelu Audi!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jpcs1

ycipk-3jpcs1
ycipk-3jpcs1