Trwa ładowanie...
d2wm9f5
d2wm9f5

Audi modernizuje rodzinę A1

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wm9f5

Pięć lat po wprowadzeniu na rynek obecnej rodziny A1 Audi zmodernizowało te modele. Zmieniono zarówno stylistykę zewnętrzną pojazdu, jak i jego wnętrze.

Za napęd odpowiada sześć silników, które są nowe lub unowocześnione. W ofercie debiutują jednostki 3-cylindrowe 1,0 TFSI i 1,4 TDI. W całej gamie spalanie udało się zmniejszyć nawet o 10 proc., zaś moc silników waha się między 90 do 192 KM. Niezależnie od wybranego motoru za przenoszenie siły napędowej może być odpowiedzialna 7-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów S tronic. Od nowa zaprojektowano elektromechaniczne wsparcie układu kierowniczego. Wraz z rosnącą prędkością zmienia się jego oddziaływanie. Dodatkowo sposób jego pracy można zaprogramować za pomocą systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select.

Dzięki nowym liniom wyposażeniowym design i sport można nadać swojemu egzemplarzowi bardziej indywidualnego charakteru. Dostępne są również inne linie i pakiety, w tym nowość - active kit. Podkreśla on miejski charakter A1. Ofertę infotainment zorientowano na potrzeby młodych klientów. Jej ukoronowaniem jest nawigacja MMI Navigation plus i system Audi Connect z telefonem pokładowym i możliwością korzystania z usług online oraz punktu dostępu hotspot.

Auto ma bardziej sportowy przebieg linii, natomiast długość wzrosła o 2 cm do 3,98 m. Na życzenie łuk dachu (A1) lub jego kopuła (A1 Sportback) mogą być polakierowane na inny, kontrastowy kolor. We wnętrzu znalazły się delikatnie chromowane listwy ozdobne. Nabywcy będą mogli wybrać z szerokiej palety pakietów wyposażeniowych oraz różnych form indywidualizacji (np. kolorowych nawiewów czy folii dekoracyjnych na karoserii).

d2wm9f5

Audi S1 i S1 Sportback z silnikiem 2,0 TFSI (231 KM, 370 Nm) i stałym napędem na cztery koła quattro reprezentują sportową gałąź rodziny modelowej. Pierwszy z nich rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,8 s a drugi - w 5,9 s. Podwozia o sportowej charakterystyce sprawiają, że są one bardziej zwrotne, zaś z zewnątrz pojazdy wyróżniają się zmodyfikowanymi spojlerami przednimi i tylnymi oraz czterema końcówkami rur układu wydechowego.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d2wm9f5

Podziel się opinią

Share

d2wm9f5

d2wm9f5