Trwa ładowanie...
15-01-2016 10:29

Audi h-tron quattro concept: SUV z napędem wodorowym

Podczas Salonu Samochodowego w Detroit debiutuje koncepcyjne Audi h-tron quattro. Model posiada napęd oparty na technice ogniw paliwowych.

Audi h-tron quattro concept: SUV z napędem wodorowymŹródło: zdjęcie producenta
d5n3yve
d5n3yve

Studyjny model ma pokazać potencjał drzemiący w tym rozwiązaniu. Ogniwa paliwowe w tym przypadku dają maksymalną moc 110 kW, zaś akumulator jest w stanie w krótkim czasie wygenerować dodatkowe 100 kW. Przy osi przedniej i tylnej zamontowano silniki o mocy odpowiednio 90 i 140 kW, co pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie poniżej 7 sekund. Tankowanie zbiorników wodoru trwa 4 minuty, a zasięg maksymalny oceniono na 600 km.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

H-tron quattro posiada też systemy autonomicznej jazdy i zdalnego parkowania, które w 2017 r. trafią do seryjnej produkcji w nowym Audi A8. Sercem układu jest centralny komputer wsparcia kierowcy, zwany w skrócie zFAS. Przelicza on w czasie rzeczywistym obraz otoczenia pojazdu, a następnie udostępnia te informacje systemom wsparcia kierowcy, systemowi autonomicznej jazdy oraz zdalnego parkowania. Dwa ostatnie mogą przejąć kontrolę nad samochodem podczas parkowania i spowolnionego ruchu na autostradach, wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania. Warunkiem jest prędkość poniżej 60 km/h.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Podczas Salonu w Detroit ma również miejsce premiera nowego A4 allroad quattro. Innym autem, które pokazano po raz pierwszy w USA jest A4 Limousine.

d5n3yve

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

d5n3yve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5n3yve
Więcej tematów