Trwa ładowanie...
d482h63

Armia chce kupić pojazdy za prawie 240 milionów złotych. Oferty polskich firm są dwa razy wyższe

W ramach programu Mustang Armia ogłasza kolejne przetargi i zaczyna zbierać oferty od dostawców. Przetarg na wozy ciężarowo osobowe opiewa na 240 milionów złotych. Za te pieniądze zwycięzca ma dostarczyć pojazdy i objąć je gwarancją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przetarg organizowany przez Inspektorat Uzbrojenia ma doprowadzić do zakupu aż 913 pojazdów
Przetarg organizowany przez Inspektorat Uzbrojenia ma doprowadzić do zakupu aż 913 pojazdów (For. Concept SP z o.o.)
d482h63

Fakt, że przetargi na* sprzęt wojskowy* opiewają na wielkie sumy, nikogo nie powinien dziwić, jednak w czasie przeglądania dokumentów dotyczących konkretnych zakupów dla armii jedna rzecz wzbudza wątpliwości. Chodzi o to, że wyceny przetargów są przygotowywane przez ekspertów, którzy prowadzą skomplikowany proces spełniający szereg procedur. Na podstawie tego procesu szacowana jest kwota zamówienia.

Jeden z poprzednich przetargów w ramach programu Mustang został odwołany, ponieważ oferty były aż o 10 razy droższe niż wycena Inspektoratu Uzbrojenia. Tym razem wycenia jest ponad dwa razy wyższa i jeszcze nie wiadomo, co będzie dalej, ponieważ teraz zespół oddelegowany do tej konkretnej oferty będzie analizował ofertę.

W jej ramach firmy mają dostarczyć aż 913 sztuksamochodów ciężarowo osobowych z napędem 4x4. 872 w wersji nieopancerzonej i 41 w wersji opancerzonej. Wszystkie wymogi dotyczące przetargu można znaleźć na stronie Inspektoratu Uzbrojenia Wojska Polskiego w zakładce Zamówienia publiczne.

d482h63

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d482h63

d482h63
d482h63