Trwa ładowanie...
d3u1ba6
d3u1ba6

Alfa Romeo 4C oraz BMW i3 nagrodzone przez Playboya

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3u1ba6

Polska edycja miesięcznika "Playboy" przyznała tytuły "Samochód Roku 2014". Wśród laureatów znalazły się m. in. Alfa Romeo 4C oraz BMW i3.

W tym roku odbyła się 22. edycja plebiscytu popularnego magazynu dla panów. Jury złożone z największych znawców polskiego rynku motoryzacyjnego (m. in. Włodzimierz Zientarski czy Krzysztof Hołowczyc) oceniło kilkadziesiąt samochodów dostępnych w Polsce, wybierając zwycięzcę głównego oraz nadając 13 wyróżnień dodatkowych w poszczególnych kategoriach.

Tytuł główny powędrował do Alfy Romeo 4C. Auto nawiązuje do historii wyścigowych sukcesów firmy, czerpiąc inspiracje z modelu 33 Stradale. Dzięki zastosowaniu lekkich materiałów takich jak włókno węglowe, aluminium i kompozyt SMC, całkowita masa tego coupe została zredukowana do 895 kg, zaś stosunek masy do mocy nie przekracza 4 kg/KM. Pod maską pracuje aluminiowy silnik czterocylindrowy 1750 Turbo, generujący moc 240 KM i moment obrotowy 350 Nm. Pozwala on na rozpędzenie się do "setki" w 4,5 s i osiągnięcie prędkości maksymalnej 258 km/h.

(fot. Zdjęcie producenta)

Nagrodzony został również elektryczny samochód BMW i3. Jury doceniło go za oryginalny design (brak środkowego słupka i środkowego tunelu, wykonanie tapicerki drzwi z naturalnych włókien), niskie koszty utrzymania, energooszczędne ogrzewanie i pakiet pozwalający na ładowanie baterii do pełna w 6 godzin.

Źródło: Alfa Romeo/BMW

ll/moto.wp.pl

Prostowniki samochodowe na Allegro. Najwięcej ofert w jednym miejscu. Sprawdź!

d3u1ba6

Podziel się opinią

Share

d3u1ba6

d3u1ba6