10-05-2008 18:26

36. Rajd Elmot: zwycięstwo Bouffiera

dzhazcv
dzhazcv

Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) wygrał 36. Rajd Elmot, trzecią eliminację mistrzostw Polski i został liderem klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajął Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer) tracąc do zwycięzcy 42,5 s, na trzeciej pozycji uplasował się Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000) - strata 46,2 s, na czwartej Michał Kościuszko (Peugeot 207 S2000) - strata 1.02,6.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski przed Rajdem Elmot Leszek Kuzaj (Subaru Impreza)
zajął 5. miejsce ze stratą 1.12,9.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski liderem jest Bouffier - 22 pkt, drugie miejsce zajmuje Kajetanowicz - 21 pkt, Kuzaj spadł na trzecie miejsce - 18 pkt.

dzhazcv

Bouffier był liderem po pierwszym dniu rajdu, gdy rozegrano pięć odcinków specjalnych. Dwa wygrał Francuz, dwa Kajetanowicz i jeden Kościuszko.

Drugiego dnia zawodnicy mieli do przejechania dziewięć odcinków specjalnych. Pierwszy wygrał Michał Kościuszko i jego strata do prowadzącego w rajdzie Bouffiera zmniejszyła się do 3,9 s. Na następnym OS-ie (Rościszów) Kościuszko uderzył w krawężnik i z prawego, przedniego koła w jego samochodzie zeszło powietrze.

Przed metą kierowca z Krakowa miał dodatkowo problemy z utrzymaniem auta na drodze, w efekcie stracił do Bouffiera ponad 50 sekund i spadł w klasyfikacji na 8. miejsce. Później jednak skutecznie odrabiał straty, wygrał jeszcze trzy odcinki specjalne i w klasyfikacji końcowej awansował na czwarte miejsce.

Najlepiej w 36. Rajdzie Elmot pojechał Bryan Bouffier wygrywając siedem odcinków specjalnych. Na pięciu triumfował Michał Kościuszko, na dwóch Kajetan Kajetanowicz.

dzhazcv

Czwartą eliminacją rajdowych mistrzostw Polski będzie Rajd Polski z bazą w Mikołajkach, który zostanie rozegrany w dniach 6-8 czerwca. Rajd Polski będzie w tym roku eliminacją mistrzostw Europy, w sezonie 2009 eliminacja rajdowych mistrzostw świata.