Trwa ładowanie...
d1dr550
d1dr550

Zwykły warsztat czy ASO?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1dr550

Po upływie gwarancji wielu właścicieli pojazdów zadaje sobie pytanie - skorzystać z niezależnego warsztatu czy autoryzowanego serwisu?

Na korzyść warsztatów przemawia przede wszystkim cena za przeprowadzone usługi, która jest sporo niższa niż w ASO. Okazuje się jednak, że autoryzowane serwisy mają również swoje zalety. Przede wszystkim posiadają specjalistyczne narzędzia diagnostyczne, co pozwala na szybką ocenę problemu i uniknięcie wymiany części na chybił-trafił.

Dla jednych zaletą, a dla drugich wadą jest fakt, że w autoryzowanych stacjach w miejsce zużytych podzespołów montuje się jedynie oryginalne części, bez stosowania tańszych zamienników. Na korzyść ASO przemawia również personel specjalizujący się w danej marce samochodu, który cyklicznie bierze udział w szkoleniach - m. in. z diagnostyki, lakiernictwa oraz mechaniki.

Istotną kwestią jest również większa atrakcyjność auta serwisowanego w ASO podczas odsprzedaży oraz pomoc w przypadku, gdy technologia naprawy podzespołu nie jest dostępna na rynku wtórnym.

Źródło: Mercedes-Benz

ll/moto.wp.pl

d1dr550

Podziel się opinią

Share

d1dr550

d1dr550