WP

Zobacz, jak wygląda kask rowerowy po wypadku. Zdjęcia dają do myślenia

Rowerzyści nie mają obowiązku jazdy w kaskach, jednak u profesjonalistów już taki wymóg jest. Zdjęcia umieszczone na profilu facebookowym jednej z zawodowych ekip pokazują dlaczego i dlaczego również podczas codziennej jazdy warto mieć ochronę głowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kask rowerowy po wypadku.
Kask rowerowy po wypadku. (Facebook.com)
WP

Kask rowerowy to tylko kawałek styropianu? To prawda, że nie chroni on tak, jak te wykorzystywane przez motocyklistów czy kierowców wyścigowych, ale i tak bez wątpienia potrafi uratować przed poważnymi konsekwencjami wypadku. Wywrotka na rowerze wiąże się z dwoma niebezpieczeństwami dla głowy - pierwsze to uderzenie a drugie otarcie. Kask sprawdzi się w obu sytuacjach.

Oczywiście nie daje on pełnej ochrony, ale może w znacznym stopniu zamortyzować upadek, a jeśli chodzi o otarcie, to jest wręcz niezastąpiony. Jeśli cały czas nie jesteście przekonani, to zobaczcie zdjęcia kasku, które zamieściła na swoim Facebooku ekipa Quick-Step Floors.

WP

Zapewne wypadek miał miejsce przy większej prędkości, niż podróżuje większość rowerzystów, ale zdjęcia i tak są dobrym dowodem na to, że warto zakładać kask.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP