Trwa ładowanie...
dnx6hn3

Zobacz dachowanie Kubicy w Rajdzie Polski

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz dachowanie Kubicy w Rajdzie Polski
(PAP/EPA/NIKOS MITSOURAS)
dnx6hn3

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) dachował na drugim odcinku specjalnym Rajdu Polski. Naszemu kierowcy do pomocy ruszyli kibice, którzy pomogli mu wrócić na trasę i dzięki temu razem z pilotem Maciejem Szczepaniakiem dojechali do mety OS-u.

W pierwszym czwartkowym odcinku specjalnym Rajdu Polski Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) spisał się bardzo dobrze. Kierowca jadący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem zajął w nim czwarte miejsce.

Na drugim OS-ie polska załoga miała pecha. Ich auto wylądowało na dachu. Na szczęście szybko na pomoc ruszyli kibice, którzy pomogli wrócić im na trasę.

- Przejechaliśmy przez szczyt, który był większy, niż sądziłem. Nie mogłem zahamować i wpadliśmy do rowu, co skończyło się dachowaniem. Musieliśmy poprosić kibiców o pomoc - tak całe zdarzenie skomentował były kierowca Formuły 1.

dnx6hn3

Ostatecznie Kubica i Szczepaniak dojechali do mety z relatywnie niewielką, blisko półminutową stratą do lidera, Norwega Andreas Mikkelsena. Auto ma pękniętą przednią szybę, ale nadaje się do dalszej jazdy.

W klasyfikacji generalnej rajdu, siódmej rundy mistrzostw świata, Polak spadł na 11. pozycję.

dnx6hn3

Podziel się opinią

Share

dnx6hn3

dnx6hn3