Trwa ładowanie...

Zmienili Hondę CX500 nie do poznania. To dzieło sztuki

Dotto Creations to włoskie studio projektowe specjalizujące się w motoryzacji. Jego najnowszy projekt bazuje na leciwej Hondzie CX500. Patrząc na fotografię, naprawdę trudno w to uwierzyć.

Share
Dotto Creations CX500
Dotto Creations CX500
d29vs23

Gianluca Bartolini i Francesco Iannuzzi to włoscy styliści, którzy wcześniej pracowali dla Pininfariny, a obecnie współtworzą studio Dotto Creations, tworzące cuda takie jak opisywana honda. A raczej to, co z niej zostało.

Nowoczesny jednoślad, który wygląda jak piękna rzeźba na kołach, pierwotnie był Hondą CX500 z 1979 roku. Maszyna została rozebrana do najmniejszej śrubki, a następnie ubrana w wyjątkową linię, którą twórcy określają mianem Binacaneve, co oznacza Królewnę Śnieżkę.

Pod względem napędu konstrukcja pozostała praktycznie bez zmian - znajdziemy tu V-Twina o pojemności 497 cm3. Nawet koła są identyczne z oryginałem. Nowość stanowi za to odchudzona, cieńsza rama i rezygnacja z dodatków, które mogłyby zaburzać linię.

d29vs23

Nie znajdziecie tu błotników czy owiewek. Zamiast nich jest minimalistyczny bak, który tworzy płynne połączenie z odsuwaną osłoną siedziska. Z pewnością nie jest to najpraktyczniejsza i najwygodniejsza maszyna, ale trzeba przyznać, że wygląda zjawiskowo. Jakby tego było mało, faktycznie jeździ, choć twórcy nie przewidują raczej większej liczby egzemplarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29vs23

Podziel się opinią

Share
d29vs23
d29vs23
Więcej tematów