Trwa ładowanie...
d36j933
Zmiany w przepisach dla starych i nowych kierowców

Zmiany w przepisach dla starych i nowych kierowców

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d36j933

Nowe kursy reedukacyjne dla kierowców z kompletem punktów karnych i młodzi kierowcy na cenzurowanym – tak w skrócie prezentują się najważniejsze zmiany w przepisach, które wejdą w życie 4 stycznia 2016 r.

Nowe kursy reedukacyjne będą wymagały wzięcia czterech wolnych dni w tygodniu i będą wiązały się z wydatkiem 500 zł – tłumaczy Krzysztof Wójcik z warszawskiego WORD-u. Na takie szkolenie będzie musiał się udać każdy kierowca, który przekroczy granicę 24 punktów karnych. Przez kolejne pięć lat kierowca będzie na cenzurowym i ponowne zdobycie kompletu punktów będzie oznaczało całkowitą utratę prawa jazdy.

d36j933

Wiele zmieni się też dla kierowców, którzy dopiero uzyskają prawo jazdy. Będą oni musieli mieć „zielony listek” na samochodzie, ale też nie będzie wolno im przekraczać bardziej restrykcyjnych limitów prędkości – wymienia Mariusz Wasiak, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego. Taki okres przejściowy będzie trwał 8 miesięcy. Na tym jednak nie koniec. Świeżo upieczony kierowca będzie też miał obowiązek odbycia dodatkowego kursu doszkalającego, a w ramach okresu próbnego trwającego dwa lata będzie ponosił większe konsekwencje złamania przepisów. W tym czasie, jeśli popełni dwa wykroczenia przeciw bezpieczeństwu, to trafi na kurs reedukacyjny.

Oszczędzaj 100 zł na każdych 300 km. Dodaj przejazd w BlaBlaCar! >>

d36j933

Podziel się opinią

Share

d36j933

d36j933