Trwa ładowanie...
d4eegg3

Zmiana przepisów znacząco zwiększyła sprzedaż motocykli 125 ccm

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana przepisów znacząco zwiększyła sprzedaż motocykli 125 ccm
(zdjęcie producenta)
d4eegg3

To było łatwe do przewidzenia – zmiana przepisów pozwalających na prowadzenie motocykli o pojemności 125 ccm osobom posiadającym prawo jazdy kat. B znacząco zwiększyła sprzedaż tego typu maszyn.

Do lipca 2014 r, gdy nowelizacja została podpisana przez prezydenta, rynek motocykli w Polsce utrzymywał się mniej więcej na tym samym poziomie, a dynamika wzrostu była zerowa. Potem nastąpił istny boom – od lipca do listopada 2014 zarejestrowano w naszym kraju 2 674 maszyny o pojemności 125 ccm, czyli o ok. 300 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. Maksymalny wzrost zainteresowania przypadł na październik, kiedy to rynek wzrósł o 550 proc. w stosunku do tego samego miesiąca 2013 r.

Przedstawiciele Rometa twierdzą, że okresem formowania się rynku skuterów i motocykli 125 będzie sezon 2015, ale docelowy wolumen sprzedaży i zweryfikowanie rzeczywistej pozycji tej grupy motocykli w branży nastąpi w latach 2016 i 2017. Okres nasycenia rynku spodziewany jest po okresie 5 lat. - Wielu kierowców wciąż nie wie, że może poruszać się motocyklem bez dodatkowych uprawnień. Sądzimy, że ten rynek ma szansę na kontynuowanie dynamicznego rozwoju, bo motocykle 125 ccm wybierają głównie osoby w średnim wieku, czyli grupa konsumentów o największym potencjale zakupowym – mówi Agnieszka Starzyk, dyrektor Romet Motors.

d4eegg3

Sprzedaż motocykli 125 ccm wyprzedziła najpopularniejsze modele z najcięższymi silnikami o pojemności powyżej 750 ccm i stanowi obecnie 40 proc. wszystkich sprzedawanych motocykli. W ostatnim kwartale widoczna jest zmiana preferencji klientów odnośnie wyboru rodzaju maszyny. Najczęściej wybierane modele 125 ccm należą do grupy street bike (39 proc.), jednak największą dynamikę sprzedaży odnotował segment big scooter, który przesunął się na drugie miejsce w udziale w rynku. - Najlepiej sprzedają się modele 125 ccm o klasycznym wzornictwie i najlepszym stosunku jakości do ceny. Niekwestionowanym liderem jest Romet 125 – zaznacza Starzyk.

Firma zamierza kontynuować rozwój tego segmentu poprzez m.in. wzbogacenie oferty współpracy handlowej o kolejne formaty franczyzy motoryzacyjnej czy wzmocnienie działów produktu oraz projektowania. Nowości na sezon 2015 są już w dystrybucji lub wejdą do sprzedaży w najbliższych tygodniach.

Źródło: Romet Motors

ll/moto.wp.pl

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3