Zmęczenie za kierownicą może zabić.Gadżet za 4 zł uratuje ci życie

Każdego roku setki kierowców zasypiają ze zmęczenia w trakcie podróży samochodem. Wiele z tych wypadków kończy się tragedią. To nie tylko śmiertelne niebezpieczeństwo dla kierującego, ale również dla wszystkich pozostałych uczestników ruchu. Jest jednak bardzo prosty sposób, by się przed taką sytuacją ochronić. Mamy dla was kilka modeli czujników antydrzemkowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drzemka za kierownicą najpewniej zakończy się tragedią
Drzemka za kierownicą najpewniej zakończy się tragedią (iStock.com)

Czujniki to sprytne i dyskretne gadżety, od których zależeć może wasze życie. Alarm działa na zasadzie kątowego czujnika przechylania się głowy. Kiedy głowa zacznie się opuszczać w dół, spowoduje natychmiastowe załączenie alarmu. Sprzęt działa natychmiast - alarmuje, jak tylko zaczniesz przysypiać.

Jak to działa? To bardzo proste. Wystarczy powiesić czujnik na uchu. Gdy kierowca przechyli głowę zbyt do przodu, czujnik zacznie dzwonić, a dźwięk stanie się ciągły i momentalnie go obudzi. Gadżet dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych.

To niezbędny sprzęt podczas długiej nocnej jazdy samochodem. Jeśli twoja praca polega na pokonywaniu wielkich odległości autem, to koniecznie powinieneś zainwestować w ten sprzęt. To niewielki wydatek, a dla osób, które spędzają za kółkiem po kilkanaście godzin dziennie, może być polisą na życie.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.