Trwa ładowanie...
d3sbeyr

Złap stopa smartfonem i jedź taniej!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złap stopa smartfonem i jedź taniej!
(mat. prasowy)
d3sbeyr

Dla studentów wakacje jeszcze trwają, a grupa ta, jak powszechnie wiadomo, nie należy do szczególnie rozrzutnej. Co zatem zrobić, żeby jeszcze popodróżować trochę po naszym pięknym kraju lub poza nim i nie wydać na to małej fortuny?

Można np. starannie zaplanować trasę wyprawy za pomocą aplikacji przygotowanej przez operatora Autostrady Wielkopolskiej. „A2 do Europy” to program powiązany z Google Maps, który pozwoli na zebranie informacji dotyczących planowanej trasy. Aplikacja poda naturalnie odległość pomiędzy wyznaczonymi punktami, czas trwania przejazdu samochodem i informacje dotyczące płatnych odcinków dróg. Ale poinformuje także o obowiązkowym wyposażeniu samochodu w krajach przez które wiedzie podróż, a nawet o wysokości mandatów za podstawowe wykroczenia drogowe.

To dane, które z pewnością przydadzą się tym, którzy na wakacje wybiorą się własnym samochodem, ale renesans przeżywa podróżowanie za pomocą lokalnej komunikacji masowej, coraz popularniejszy jest tzw. carpooling (współdzielenie kosztów podróży z właścicielem samochodu) oraz autostop. Najnowocześniejszą wersją tego drugiego jest „real time ridesharing”, czyli „łapanie stopa” za pomocą smartfona. Przy wykorzystaniu technologii GPS, sieci społecznościowych i naturalnie, dostępu do internetu, podróżny może znaleźć w swej okolicy kierowców, którzy deklarują chęć wzięcia na pokład pasażerów i skorzystać z ich pomocy w dotarciu do celu podróży.

d3sbeyr

Informacje o tych zjawiskach także można znaleźć w aplikacji „A2 do Europy”, a zwłaszcza wszelkie porady związane z bezpieczeństwem podróży. Aplikacja jest bezpłatna, opracowana w 7 językach i na wszystkie platformy mobilne. A2 DO EUROPY można znaleźć na oficjalnym fanpage AWSA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru (iOS, Android, Windows Phone), na stronie internetowej www.autostrada-­‐a2.pl lub bezpośrednio wybierając www.europa-­‐autostrada-­‐a2.pl. Aplikacja jest też dostępna bezpłatnie we wszystkich app storach. Link do instrukcji aplikacji YouTube: http://youtu.be/z2YzjZh6FMQ

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr