Trwa ładowanie...
d448yo7

Zgoda UOKiK na przejęcie Siódemki przez DPD Polska

Share
d448yo7

Firma kurierska DPD Polska może przejąć spółkę Siódemka, doręczyciela paczek - poinformował w środę UOKiK. Zapewnił też, że transakcja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.

"Transakcja ma polegać na przejęciu przez DPD Polska wyłącznej kontroli nad Siódemką, poprzez nabycie 100 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki" - podkreślił Urząd.

Analiza UOKiK wykazała, że koncentracja będzie miała największy wpływ na krajowy rynek ekspresowego dostarczania przesyłek i paczek. Urząd zapewnił jednak, że nie doprowadzi ona do ograniczenia konkurencji na rynku.

d448yo7

Koncentracja - zdaniem Urzędu - nie wpłynie negatywnie na kontrahentów spółki, w tym konsumentów. "Już teraz odbiorcy korzystają z usług wielu dostawców, rynek cechuje brak umów na wyłączność, więc w przypadku prób podniesienia cen zmiana dostarczyciela przesyłek nie będzie stanowiła problemu" - zaznaczył cytowany w komunikacie dyrektor Departamentu Kontroli Koncentracji UOKiK Robert Kamiński.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

DPD Polska oraz Siódemka świadczą usługi doręczania paczek i przesyłek. DPD Polska należy do grupy kapitałowej Le Poste, kontrolowanej przez francuski skarb państwa. Siódemka jest częścią grupy kapitałowej Abris obejmującej fundusze typu private equity.

d448yo7

Podziel się opinią

Share
d448yo7
d448yo7
Więcej tematów