12-10-2012 13:58

Zdobył Puchar Świata. Teraz powalczy o Mistrzostwo Polski

Zdobył Puchar Świata. Teraz powalczy o Mistrzostwo PolskiŹródło: Materiały prasowe
d1swi8a
d1swi8a

Łukasz Łaskawiec, który w ostatni weekend wygrał Rajd Faraonów w klasyfikacji quadów i zdobył Puchar Świata FIM wyrusza do Suwałk na Mistrzostwa Polski w Rajdach Enduro.

To bardzo udany sezon dla 22-letniego zawodnika. Jako drugi Polak w historii wywalczył Puchar Świata FIM oraz zdobył po raz trzeci tytuł Mistrza Europy w Rajdach Baja. Teraz staje przed szansą triumfować również na rodzimym podwórku. Dwie ostatnie rundy Mistrzostw Polski w Rajdach Enduro odbędą się w najbliższy weekend w Suwałkach.

Łaskawiec podkreśla, że do rywalizacji przystępuje bez "ciśnienia". Jego zdaniem przewaga 8 punktów nad drugim zawodnikiem pozwoli na spokojną jazdę i zdobycie kolejnego trofeum. Quadowiec pojedzie na innym sprzęcie - nie będzie to już Yamaha znana z Pucharu Świata lecz znacznie lżejszy KTM.

IX i X runda Mistrzostw Polski w Rajdach Enduro odbędą się w Suwałkach w najbliższą sobotę i niedzielę. Zawody rozpoczną się odpowiednio o 11:00 i 9:00 w okolicach żwirowni przy ul. Krasickiego. Trasa rajdu ma kształt cyfry "8" i długość 35 km. W klasie ATV jest przejeżdżana czterokrotnie w sobotę i trzykrotnie w niedzielę.