Trwa ładowanie...
d28bfow
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zatrzymano złodzieja okradającego stacje benzynowe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano złodzieja okradającego stacje benzynowe
(PAP/Adam Ciereszko)
d28bfow

Krakowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który okradł co najmniej 18 stacji benzynowych - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Mężczyzna - mieszkaniec Krakowa - usłyszał zarzuty dokonania kradzieży w okresie od końca października 2013 r. do początku stycznia br. Jak ustalili policjanci, na stacje benzynowe sprawca podjeżdżał różnymi samochodami, często pożyczonymi od znajomych. Przed samą kradzieżą zmieniał tablice rejestracyjne, po zatankowaniu odjeżdżał, nie płacąc za benzynę. Mężczyzna przyznał, że okradł stacje na kwotę ok. 5 000 zł.

- Podejrzewamy, że wartość skradzionego paliwa jest dużo większa niż do tego przyznał się w śledztwie - powiedział rzecznik małopolskiej policji. Podejrzany tłumaczył, że głównym odbiorcą benzyny był zatrzymany wcześniej 20-letni kierowca Volkswagena, który usłyszał już zarzut paserstwa.

d28bfow

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze w wysokości 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. - Człowiek ten jest nam dobrze znany. W przeszłości był już wielokrotnie karany za takie kradzieże na terenie Krakowa i okolic oraz za uprawę konopi indyjskich. Może również odpowiadać za kradzieże tablic rejestracyjnych - powiedział Ciarka. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w wysokości 3 000 zł.

Prostowniki samochodowe na Allegro. Najwięcej ofert w jednym miejscu. Sprawdź!

d28bfow

Podziel się opinią

Share

d28bfow

d28bfow