Trwa ładowanie...
d4769hm

Zasypało 1000 km autostrad

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zasypało 1000 km autostrad
(PAP/EPA)
d4769hm

Śnieg zasypał ponad 1000 kilometrów autostrad w północnych i środkowych Włoszech. Cały kraj zmaga się z gwałtownym powrotem zimy. W Trieście wieje huragan z prędkością ponad 150 kilometrów na godzinę.

 (fot. EPA/PASQUALE STANZIONE)

Opady śniegu od ponad doby paraliżują ruch drogowy od Piemontu po Toskanię, Umbrię, Marche i Abruzję. Trudna sytuacja panuje z powodu złej widoczności i lokalnych śnieżyc na północnych odcinkach najważniejszej we Włoszech Autostrady Słońca, łączącej Neapol z Mediolanem.

d4769hm

Na autostrady i inne drogi wyjechały setki pługów śnieżnych. W wielu miejscach kierowcy muszą stać w długich korkach. Sytuacja jest mimo to pod kontrolą - zapewnia zarząd autostrad.

Konieczne było zamknięcie niektórych dróg krajowych, między innymi w zasypanej śniegiem Abruzji. Na Sycylii drogi zostały zamknięte z powodu lokalnych podstopień. W Bolonii po intensywnych opadach śniegu zostało zamknięte lotnisko.

W Trieście, na północy Włoch, drugi dzień z rzędu wieje huraganowy wiatr - bora. W środę osiągnął prędkość 152 kilometrów na godzinę - to najsilniejsze porywy od 20 lat.

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm