Trwa ładowanie...
dzx2hu8

Zapłacimy krocie za utrzymanie i remonty dróg

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapłacimy krocie za utrzymanie i remonty dróg
(Materiały prasowe)
dzx2hu8

Autostradowa dyrekcja inwestuje krocie w budowę szybkich tras, ale podwoi także wydatki na ich utrzymanie - donosi "Puls Biznesu".

522,4 mln zł - tyle w 2015 r. roku wyda Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na utrzymanie niedawno zbudowanych szybkich tras. To więcej niż jedna trzecia całkowitych kosztów utrzymania wszystkich dróg, którymi zarządza.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dzx2hu8

Wkrótce wydatki na odśnieżanie, koszenie traw i czyszczenie znaków na autostradach i ekspresówkach znacznie wzrosną. W 2019 r. inwestycje w ich utrzymanie przekroczą 1 mld zł, a w 2022 r. sięgną niemal 1,3 mld zł. - Kwoty określają koszt utrzymania odcinków już istniejących oraz tych, które zostaną wybudowane w kolejnych latach, stąd tendencja zwyżkowa - mówi Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Do końca 2022 r. na budowę dróg dyrekcja wyda niemal 96 mld zł. Utrzymanie szybkich tras będzie zlecać firmom remontowym i sprzątającym - chodzi zwłaszcza o kontrakty w modelu "utrzymaj standard", realizowane np. w 6-letnich okresach. Obecnie GDDKiA prowadzi konsultacje z przedstawicielami branży drogowej, by wypracować modelowy wzorzec takiego kontraktu.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Na jakiej trasie jeździsz najczęściej? Kliknij i oblicz, ile możesz oszczędzić! >>

dzx2hu8

Podziel się opinią

Share

dzx2hu8

dzx2hu8