Trwa ładowanie...
d3ge8gf
03-07-2014 14:05

Załoga PKS Ostróda wywalczyła po 300 zł premii; strajk odwołano

d3ge8gf
d3ge8gf

Pracownicy ostródzkiego PKS-u otrzymają do końca września po 300 zł premii i bony świąteczne, a od 2015 roku zostaną objęci systemem podwyżek - ustalili związkowcy z kierownictwem zakładu. Tym samym w ostródzkim PKS kończy się strajk.

W przekazanym w czwartek PAP oświadczeniu związkowcy z Solidarności poinformowali, że w wyniku negocjacji z kierownictwem ostródzkiego PKS-u i kierownictwem firmy Mobilis, do której należy ten przewoźnik, otrzymają do końca września po 300 zł netto premii (ma to być forma rekompensaty za to, że od siedmiu lat w zakładzie nie było podwyżek), a także premie świąteczne na Boże Narodzenie i Wielkanoc. W zamian załoga PKS-u w Ostródzie zgodziła się na zawieszenie przez pracodawcę odpisu na fundusz świadczeń socjalnych w tym i przyszłym roku.

Obie strony zgodziły się też na wprowadzenie w zakładzie planu podwyżek do 2015 roku.

"Cieszę się, że jest już w zakładzie spokój i zgoda, bo strajk nikomu nie służył. Firma może się rozwijać tylko dzięki spokojnej sytuacji" - powiedział PAP prezes PKS Ostróda Roman Smoliński.

d3ge8gf

Szef zakładowej Solidarności Zbigniew Maszkowski przyznał, że załoga jest zadowolona z porozumienia. "Poza tym w jakiejś mierze pokazaliśmy, że mieliśmy rację w sporze z pracodawcą" - powiedział.

Do strajku w PKS Ostróda doszło w połowie czerwca. Niezadowoleni związkowcy z OPZZ i Solidarności zorganizowali pikietę zakładu po tym, jak kierownictwo firmy odmówiło im podwyżek. Reakcją na strajk w zakładzie było zapewnienie ze strony kierownictwa PKS i Mobilis, że przystąpią do negocjacji z załogą.

W PKS Ostróda na stałych umowach o pracę zatrudnionych jest 111 osób, w okresie roku szkolnego liczba ta wzrasta do 160 osób (zatrudniani są wtedy kierowcy wożący dzieci do szkół, czy opiekunki tych przewozów).

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej PKS Ostróda wynika, że autobusy tego przewoźnika rocznie przewożą 3 mln podróżnych. Zakład ma 78 autobusów, które obsługują lokalne przewozy pasażerskie, w tym przewozy szkolne i międzyregionalne, m.in. do Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy i Płocka.

d3ge8gf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ge8gf
Więcej tematów