Trwa ładowanie...
d1u6y09
18-09-2008 12:59

Zakończenie przebudowy Ronda Grzegórzeckiego

d1u6y09
d1u6y09

Czwartkowe otwarcie przebudowanego Ronda Grzegórzeckiego w Krakowie zakończyło realizację kontraktu "Krakowski Transport Miejski - Infrastruktura Szybkiego Tramwaju". Koszt kontraktu realizowanego przez konsorcjum Budimex-Dromex SA- PeBeKa SA to prawie 278 mln złotych.

Rondo Grzegórzeckiego oddano do użytku dwa tygodnie przed terminem po prawie sześciu miesiącach prac (ruszyły 1 marca 2008). W ramach modernizacji wymieniono sieć wodną, kanalizacją, gazową, ciepłowniczą i teletechniczną w rejonie tarczy ronda, wymieniono torowisko w jego obszarze. Zmieniono układ drogowy (nowe rondo ma układ turbinowy) dodano nowe jezdnie dzięki czemu zwiększy się jego przepustowość z ok. 3 tys. pojazdów na godzinę do 6 tys.

Władze Krakowa myślą już o modernizacji dalszej części trasy z regionu Ronda Mogilskiego do Rybitw (Golikówki).

"Sądzę, że w budżecie na rok 2009 r. zostaną uruchomione fundusze, aby ruszyły prace przy modernizacji drogi w tamtym kierunku włącznie z estakadą nad ulicą Nowohucką i tramwaju na Golikówkę. Chcielibyśmy, aby inwestycja ta została zakończona do roku 2011" - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

d1u6y09

Jak dodał, zmodernizowane rondo tak zaprojektowano, aby w przyszłości bez problemu nad nim poprowadzić estakadę. Nie wiadomo jednak, kiedy taka inwestycja ruszy.

Samochody będą mogły bez przeszkód przejeżdżać przez Rondo Grzegórzeckiego od północy w nocy z czwartku na piątek (ruch transportu publicznego uruchomiono już wcześniej).

W ramach kontraktu "Krakowski Transport Miejski - Infrastruktura Szybkiego Tramwaju" oprócz modernizacji Ronda Grzegórzeckiego, przebudowano Rondo Mogilskie, ulicę i torowisko w al. Powstania Warszawskiego, pętlę tramwajową przy ul. Kamiennej.

d1u6y09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6y09
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj