Trwa ładowanie...

Zabierz ze sobą w podróż. Brelok może przydać się podczas kolizji

Czasem podczas kolizji blokuje nas nie tylko szok. Może się okazać, że w wyniku uderzenia doszło do zablokowania się drzwi, a to znacznie utrudni opuszczenie auta lub udzielenie pomocy poszkodowanym. Dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zabierz ze sobą w podróż. Brelok może przydać się podczas kolizjiŹródło: Shutterstock.com
d2n2qyh
d2n2qyh

Najważniejszymi barierami stojącymi między poszkodowanym a udzielającym pomocy są uszkodzone drzwi i wadliwy mechanizm pasów bezpieczeństwa. By sobie z nimi poradzić, potrzebujesz szybkiego i maksymalnie prostego rozwiązania, które sprawdzi się zawsze w stu procentach.

Uważaj na zablokowane pasy

Niezależnie od tego, czy chodzi o zwykłą kolizję, czy o poważniejszy wypadek, problemem mogą okazać się zacięte pasy bezpieczeństwa. Jeśli mechanizm blokujący nie chce się zwolnić, możesz spróbować wysunąć się z uścisku odpowiednio manewrując siedziskiem i oparciem fotela. Najpierw odsuń się maksymalnie do tyłu, a następnie odchyl oparcie do pozycji poziomej. Wtedy wyswobodzenie się nie powinno stanowić problemu.

Jeśli jednak za siedzeniem znajduje się coś, co może zablokować oparcie, jedynym rozwiązaniem będzie przecięcie pasów. Do tego celu warto mieć ze sobą profesjonalny nożyk zamknięty w ochronnej obudowie otoczonej z trzech stron warstwą plastiku. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że się nie pokaleczysz. Wystarczy usunąć kolorową zatyczkę, by w szczelinie pojawił się niewielki i ostry jak żyletka nożyk, który poradzi sobie z pasami bezpieczeństwa.

Nóż do cięcia pasów może się przydać Youtube.com
Nóż do cięcia pasów może się przydać Źródło: Youtube.com

Jeżeli w wyniku kolizji dojdzie do zablokowania się drzwi, jedyna droga ucieczki lub dostania się do poszkodowanych prowadzi przez okna. W tym celu warto zaopatrzyć się w zbijak do szyb. Najprostsze modele w formie młoteczka wymagają minimum siły, by pozbyć się wzmocnionej, samochodowej szyby, natomiast modele montowane w multitoolach samochodowych działają na innej zasadzie. Nie musisz wyprowadzać ciosu, a jedynie docisnąć szpikulec do szyby, by umieszczony pod obudową mechanizm ze sprężyną zmienił nacisk w uderzenie, które bez problemu poradzi sobie z szybą.

d2n2qyh

Zawsze pod ręką

Nawet niewielka kolizja może sprawić, że sytuacja w samochodzie gwałtownie się zmieni, a wszystkie przedmioty leżące luzem gwałtownie zmienią swoje położenie. Dlatego tak ważnym jest, by samochodowy niezbędnik, który pozwoli ci uwolnić się z potrzasku, był zawsze pod ręką. Multitoole samochodowe montuje się zwykle przy samochodowych kluczykach, tak aby w sytuacji zagrożenia były dokładnie tam, gdzie się ich spodziewasz – w stacyjce.

Multitool przyda się nie tylko podczas kolizji, wiele modeli wyposażono również w latarkę przydatną podczas jazdy nocnej, sygnał alarmowy na wypadek zagrożenia, a nawet miernik ciśnienia w kołach i stanu zużycia bieżnika. Wszystkie urządzenia działają intuicyjnie i są bardzo proste w obsłudze, a dodatkowo mieszczą się w otwartej dłoni.

Artykuł stanowi część działań promocyjnych realizowanych z partnerami zewnętrznymi

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2n2qyh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n2qyh
Więcej tematów