22-08-2006 10:12

Za plecami Kubicy

d1647w0
d1647w0

Po awansie Roberta Kubicy na miejsce wyścigowe team BMW stanął przed poważnym problemem. Było nim znalezienie następcy dla świetnego kierowcy piątkowego. Wybór padł na 19-latka z Niemiec. Kariera Sebastiana Vettela przebiegała nieco inaczej niż Kubicy

Podczas gdy Robert, jako zawodnik z „egzotycznej” Polski zawsze miał "pod górkę", Sebastianowi praktycznie wszystko przychodziło łatwo. Jako utalentowany Niemiec nie miał większych problemów ze znalezieniem sponsorów i aktualnie jest objęty opieką dwóch potężnych firm startujących w Formule 1 – Red Bulla oraz BMW.

W swojej ośmioletniej karierze w kartingu Vettel nie odnosił poważniejszych sukcesów i daleko mu do dorobku Roberta. Akcje Sebastiana wzrosły po awansie do wyścigów samochodów jednomiejscowych. W sezonie 2003 wywalczył 2. miejsce w mistrzostwach Niemiec juniorskiej Formuły BMW. Rok później wyraźnie dominował w tej serii i zdobył mistrzostwo.