Trwa ładowanie...

Z rynku zniknie nawet 600 stacji

Z rynku zniknie nawet 600 stacjiŹródło: PAP/Wojciech Pacewicz
d362lz1
d362lz1

To efekt nowych wymogów w ochronie środowiska. Lukę na rynku chcą wypełnić koncerny, które rozbudowują sieci - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Obecnie w Polsce działa ponad 6700 stacji paliw. - Spodziewamy się, że w drugiej połowie roku ubędzie 10-15 proc. placówek - mówi Krzysztof Romaniuk, dyrektor ds. analiz w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

- Rok 2012 jest ostatnim, w którym obowiązują dotychczasowe przepisy środowiskowe. Od stycznia przyszłego roku wchodzą nowe regulacje. Kto nie wykona niezbędnych i kosztownych inwestycji, będzie musiał wypaść z rynku - tłumaczy Romaniuk.

Ten problem będzie dotyczył głównie operatorów niezależnych, niezwiązanych z żadną, siecią. Są oni, mimo prób konsolidacji, nadal mocno rozproszeni i trudno jest im negocjować lepsze ceny zakupu paliw.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra gospodarki każda stacja musi mieć odpowiednie urządzenia do monitorowania wycieków i zabezpieczenia zbiorników paliwowych. Szacuje się, że na dostosowanie się do regulacji, które zaczną obowiązywać od stycznia 2013 r., trzeba wydać nawet grubo ponad 100 tys. zł.

sj

d362lz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d362lz1
Więcej tematów