Trwa ładowanie...
d4190wq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Z afery spalinowej do podatkowej? Kolejne śledztwo w Volkswagenie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z afery spalinowej do podatkowej? Kolejne śledztwo w Volkswagenie
(zdjęcie producenta)
d4190wq

Niemiecka prokuratura wszczęła drugie śledztwo w sprawie skandalu dotyczącego manipulacji testami spalin, jakich dopuszczał się Volkswagen. Pięciu pracowników VW jest łączonych z podejrzeniem o nadużycia podatkowe.

Śledczy z Brunszwiku badają, czy właściciele samochodów VW z zaniżonymi wynikami emisji dwutlenku węgla płacili zbyt mały podatek drogowy - poinformował rzecznik prokuratury. Zdaniem śledczych, straty wynikające z tego procederu mogą być duże. Niemieckie media pisały wcześniej o kilku milionach euro. Przypominają, że wiele samochodów VW nie spełniało deklarowanych norm.

W Niemczech od 2009 r. podatek od posiadania samochodu naliczany jest w zależności od poziomu emisji CO2, który podaje producent. Co za tym idzie, właściciele Volkswagenów mogli płacić zaniżone podatki. Taka sama sytuacja będzie mieć miejsce we wszystkich państwach unijnych, w których wysokość samochodowych obciążeń podatkowych jest zależna od parametrów emisji dwutlenku węgla.

d4190wq

W rozmowie z agencją Associated Press prokurator Birgit Seel nie chciała podać nazwisk pracowników VW, których bezpośrednio dotyczy postępowanie.

Uwikłany w aferę z manipulowaniem pomiarami emisji tlenków azotu w swych samochodach niemiecki koncern poinformował na początku listopada, że jego wewnętrzna kontrola wykryła także nieprawidłowości dotyczące ustalania emisji dwutlenku węgla. Wstępnie oszacowano, że w zasięgu tej nowej afery znalazło się około 800 tys. pojazdów, głównie z silnikami Diesla.

PAP

Zobacz bestsellery opon zimowych!

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq