Trwa ładowanie...
d2m59n0

Wyścig żużlowy po raz pierwszy na Stadionie Narodowym!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyścig żużlowy po raz pierwszy na Stadionie Narodowym!
(Red Bull Content Pool)
d2m59n0

Jarosław Hampel oraz Emil Sayfutdinov to kolejni mistrzowie kierownicy, którzy potwierdzili swój udział w VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym. Wykorzystując ziemną budowę toru, na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie powstanie specjalna pętla, przygotowana do wyścigu żużlowego. Będzie to debiut czarnego sportu na największej arenie sportowej w Polsce.

Piąta edycja VERVA Street Racing odbywająca się pod hasłem „Dakar na Narodowym” to nie tylko emocje związane z interdyscyplinarną rywalizacją czołowych kierowców rajdowych w zespołach Polska vs. Reszta Świata. Po raz pierwszy w historii, na Stadionie Narodowym odbędzie się także wyścig żużlowy o Puchar VERVA, w którym swój start zapowiedział już lider indywidualnej tabeli Ekstraligi Żużlowej i sześciokrotny zdobywca złotego medalu Drużynowego Pucharu Świata - Jarosław Hampel (SPAR FALUBAZ Zielona Góra). Jednym z jego konkurentów będzie Rosjanin Emil Sayfutdinov (KS Toruń UNIBAX), który jako pierwszy żużlowiec w historii obronił tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów (2007-2008), a jako drugi (po Tomaszu Gollobie) wygrał zawody podczas swojego debiutu w Grand Prix w 2009 r.

Żużel po raz pierwszy na Narodowym - kup bilet!

Ziemny tor, który powstanie na płycie Stadionu Narodowego został zaprojektowany z uwzględnieniem owalnej pętli charakterystycznej dla dyscypliny żużlowej, jednego z najpopularniejszych sportów motorowych w naszym kraju.

d2m59n0

Zawody żużlowe w Polsce od wielu lat gromadzą na stadionach tłumy kibiców, którzy nie wyobrażają sobie weekendu bez warkotu motorów i zapachu metanolu. O tym jak bardzo fascynujący jest to sport będziemy się mogli przekonać we wrześniu w Warszawie. Cieszę się, że na nasze zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym odpowiedziała czołówka zawodników z żużlowej ekstraligi. - mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN, głównego sponsora wydarzenia.

To wielka frajda być jednym z sześciu zawodników, którzy pojadą podczas pierwszego wyścigu żużlowego na Stadionie Narodowym. Dotychczas nie startowałem na tak niesamowitym obiekcie, ale nie obawiam się ani presji ze strony kibiców, ani przeciwników. Liczę na naprawdę dobrą zabawę, nie mam wątpliwości, że wspólnie z Emilem i pozostałymi kolegami pokażemy publiczności w Warszawie, że żużel to najwyższy poziom adrenaliny - deklaruje Jarosław Hampel.

[

w tresci[8].jpeg
w tresci[8].jpeg

]( http://corto.www.wp.pl/as/vsr_link_w_tresci.html )

d2m59n0

W wyścigu żużlowym wystartuje w eliminacjach łącznie sześciu zawodników, którzy powalczą o wygraną. Do finału przejdzie najszybsza trójka. Będzie to wielki powrót tej dyscypliny motorsportowej do stolicy. Ostatnim razem, jeszcze na Stadionie Dziesięciolecia, żużlowy pokaz odbył się 21 września 1985 roku podczas „Pożegnania Lata z Jarmarkiem”, czyli prawie 30 lat temu!

VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym to interdyscyplinarna rywalizacja mistrzów sportów motorowych, w której zmierzą się zespoły Polski i reszty świata. Kierowcy z obu drużyn (m.in. Adam Małysz, Kuba Przygoński, dwukrotny mistrz świata WRC Marcus Gronholm, Marc Coma, Helder Rodrigues i wielu innych) konkurować będą na pustynnym torze na płycie Stadionu Narodowego. Muzyczną energię, podczas występu na żywo, zapewni funkowy zespół Jamiroquai ze swoim motoryzacyjnie zapalonym liderem - Jay’em Kay’em. W ramach pokazów towarzyszących zobaczymy akrobacje na motocyklach FMX, skaczący skuter śnieżny, wyścigi kosiarek, przejazdy monster trucków i wiele innych. Show zwieńczy Destruction Race. Pierwsze 15 tys. osób, które zakupi bilet, otrzyma także bezpłatne wejście na Pit Party, czyli otwarty park maszyn na promenadzie Stadionu Narodowego.

 (fot. Red Bull Content Pool)

Sprzedaż biletów na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się za pośrednictwem serwisu www.eBilet.pl. Aktualnie w sprzedaży jest pakiet najbardziej atrakcyjnych miejsc w dolnych sektorach w cenie 109,00 PLN (bilet normalny) oraz 76,00 PLN (bilet ulgowy – dzieci od 3 do 12 lat).

Więcej informacji na:

www.vervastreetracing.pl

www.facebook.com/vervastreetracing

d2m59n0

Podziel się opinią

Share

d2m59n0

d2m59n0