Trwa ładowanie...
11 października 2011, 09:09

Wyraźny wzrost produkcji samochodów w Polsce

Wyraźny wzrost produkcji samochodów w PolsceŹródło: PAP/Andrzej Grygiel
d2yniss
d2yniss

We wrześniu fabryki w Polsce wyprodukowały 70 tys. 521 samochodów osobowych i dostawczych, o 63,24 proc. więcej w stosunku do sierpnia 2011, ale o 11,58 proc. mniej niż we wrześniu roku ubiegłego - poinformował instytut Samar.

Od początku roku do końca września w zakładach w naszym kraju zbudowano 640 tys. 561 aut, o 6,69 proc. mniej niż rok wcześniej. 563 tys. 437 to auta osobowe (spadek o 9,50 proc.), w 77 tys. 124 dostawcze (wzrost o 20,69 proc.).

Liderem produkcji w Polsce pozostaje Fiat Auto Poland, przed Oplem Polska i Volkswagenem Poznań. We wrześniu zarówno Fiat, jak i Opel ograniczyły jednak produkcję przez wprowadzenie dodatkowych dni wolnych (Fiat) i nieprodukcyjnych (Opel). Związane to jest ze słabą koniunkturą na europejskim rynku motoryzacyjnym. Sprzedaż spada, a mniejszy popyt wymusza ograniczenia produkcyjne, także w Polsce.

Spośród wytwarzanych w Polsce aut osobowych liderem jest Fiat Panda, którego wyprodukowano 147 tys. 444 egzemplarze. Wśród aut dostawczych pierwsze miejsce zajmuje Volkswagen Caddy - 50 tys. 870 wyprodukowanych egzemplarzy.

d2yniss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yniss
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj