WP
Wyprzedził radiowóz na przejściu. Policjanci zareagowali natychmiast
oprac. Michał Zieliński

Wyprzedził radiowóz na przejściu. Policjanci zareagowali natychmiast

Wielu Polaków na widok radiowozu na ulicy panikuje i boi się go wyprzedzić. Tak jednak nie zachował się bohater tego nagrania. Co więcej, wykonał ten manewr na przejściu. Kara przyszła momentalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Każdy z nas zna ten obraz. Jadący radiowóz, a za nim wężyk aut, bo wszyscy boją się go wyprzedzić. Wychodzą z założenia, że skoro policja jedzie z taką prędkością, to tutaj szybciej nie można. Jedno drugiego oczywiście nie implikuje. Czasem funkcjonariusze celowo jadą wolniej, zupełnie tak, jak robią to inni uczestnicy ruchu drogowego.

Nie wiemy, jak wyglądała sprawa w tym przypadku, ale jedno jest pewne. Zaraz za radiowozem jechał fiat panda, którego kierowca nie wytrzymał i postanowił wyprzedzić policyjną kię. Problem w tym, że zrobił to w zakazanym miejscu: na przejściu dla pieszych. Na domiar złego po jednej ze stron ulicy czekał mężczyzna chcący przejść przez jezdnię.

WP

Oczywiście policjanci od razu zareagowali. Włączyli sygnały świetlne i zatrzymali zuchwałego kierowcę. Wideo trafiło do sieci, a internauci od razu ocenili jadącego fiatem. W komentarzach można przeczytać sugestie, że w ogóle nie ma prawa jazdy.

Mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to 200 zł i 10 punktów karnych. Zabronione jest także wyprzedzanie pojazdu, który się przed nim zatrzymał. Wtedy kwota wzrasta do 500 zł.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP