Trwa ładowanie...

Wyprodukowano już ponad 750 tys. Opli Insignia

Share
Wyprodukowano już ponad 750 tys. Opli Insignia
Źródło: Materiały prasowe
d1swjf8

W historii sukcesu Opla Insignii rozpoczął się nowy rozdział. Linię produkcyjną zakładów w Rüsselsheim opuścił 750-tysięczny egzemplarz tego samochodu. Wydarzenie, którego bohaterem była Insignia OPC Sports Tourer w kolorze zarezerwowanym dla wersji OPC – Arden Blue, było okazją do uroczystości z udziałem zespołu wykonującego montaż końcowy oraz kierownika zakładów – Axela Scheibena.

Jubileuszowy samochód to Insignia w najbogatszej wersji. Jej turbodoładowany silnik V6 o pojemności 2,8 litra rozwija moc 239 kW/325 KM, a moment obrotowy 435 Nm jest przenoszony na wszystkie cztery koła. Kombi przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy.

- To szczególny dzień dla całego zespołu. Mamy wszelkie powody do dumy z wyprodukowania już 750 000 egzemplarzy tego udanego modelu, jakim jest Insignia. Nasz zespół wykonuje wspaniałą pracę dzień po dniu, produkując wysoce zaawansowane samochody charakteryzujące się najwyższą jakością – mówi Axel Scheiben. Flagowy Opel powstaje wyłącznie w głównej fabryce firmy w Rüsselsheim.

d1swjf8

Dyrektor generalny Opel Group, dr Karl-Thomas Neumann, podkreślił znaczenie Insignii dla całej firmy:

- Insignia to nasz flagowy model, a więc także najbardziej reprezentacyjny przedstawiciel marki. Pokazujemy nim, na co nas stać pod względem stylistyki, technologii i jakości. Insignia odgrywa zasadniczą rolę w umacnianiu pozycji na rynku przez firmę Opel.

Auto, które zdobyło prestiżową nagrodę europejskiego „Samochodu Roku 2009” po rocznej obecności na rynku, stało się jeszcze bardziej popularne po pojawieniu się drugiej generacji pod koniec lata 2013 roku. Dotychczas klienci zamówili już ponad 155 000 egzemplarzy nowej wersji. Tylko w ubiegłym roku firma Opel sprzedała ponad 100 000 Insignii, co stanowiło wzrost o około 19 procent. Taki wynik zapewnił flagowemu modelowi czwarte miejsce wśród najpopularniejszych Opli.

Źródło: Opel

mp/moto.wp.pl

d1swjf8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1swjf8
d1swjf8
Więcej tematów